نباید در انتصاب مسئولین روابط جای شایسته‌سالاری را بگیرد/ افرادی که برای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش کردند در بیکاری به سر می‌برند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84403
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۲
حاشیه‌های نشست خبری استاندار :
شاخص : صبح روز گذشته اولین نشست خبری استاندار جدید قزوین در حالی برگزار شد که امام جمعه این شهر در خطبه‌های نمازجمعه این شهر نسبت به انتصابات اخیر وی اعتراض کرده بود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز صبح روز گذشته اولین نشست خبری و مطبوعاتی فریدون همتی استاندار جدید قزوین همراه با حاشیه‌هایی برگزار شد.

این نشست خبری در حالی برگزار شد که امام جمعه قزوین در خطبه‌های نمازجمعه این شهر نسبت به انتصابات اخیر استاندار اعتراض کرده بود.

اولین نشست خبری و مطبوعاتی فریدون همتی با حاشیه‌هایی همراه بود، از پرسش و پاسخ‌هایی که جای خود را به ابراز نظرهای جناحی داد تا اعتراض خبرنگارانی که به آنها فرصت پرسیدن سوالات غیر سیاسی داده نشد.

آقای فرمرزی از هفته نامه حدیث با اشاره به واکنش‌های اخیر به انتصابات استاندار از وی در خصوص خط قرمزها و استقلال در این انتخاب‌ها سوال کرد؛ همتی در پاسخ توضیح داد: کسانی که پشتیبان ولی امر مسلمین باشند و افرادی که ارزش‌های نظام اسلامی و اهداف دولت برای آنها مهم باشد در رأس انتخاب من قرار دارند و سعی میکنم در این مسیر استقلال خود را حفظ نمایم.

خبرنگاری دیگر با تعریف و تمجید از همتی و ابراز خوش آمدگویی به استاندار جدید، گفت: مسیری که مرتضی روزبه استاندار پیشین قزوین در آن قدم نگذاشت و باعث عزل او شد، قطعا توسط استاندار جدید تحقق خواهد یافت و به آرمان های دولت جامه عمل خواهد پوشاند.

۴

آقای جباری از خبرگزاری مهر با اشاره به هدر رفت بیت المال در جلسات غیرهدفمند مسئولان، اظهار کرد: نباید در انتصابات، روابط بین افراد جای شایسته‌سالاری را بگیرد؛ یکی از آفت‌های کنونی تملق و چاپلوسی در برابر مدیران است که متاسفانه در حال همه‌گیری است که باید با آن مقابله شود.

این خبرنگار افزود: هیچ حمایتی از رسانه ها وجود ندارد و تنها چیزی که نصیب آنها شده  تحقیر و بی مهری بوده است.

آقای حسن رجبی از روزنامه کیهان سخنانش را با این شعار (روزبه در دل مردم جای دارد، خدماتش ماندگار است، خسته نباشی قهرمان) آغاز کرد و گفت: در روز معارفه استاندار با وجود ارسال دعوتنامه به خبرنگاران متاسفانه با بی احترامی برخی مسئولین مراسم روبه رو شدیم و به برخی از افراد دعوت‌شده اجازه ورود به جلسه را ندادند.

این خبرنگار با اشاره به انتصابات شتاب‌زده و مسئله‌دار در آستانه انتخابات خطاب به اقای همتی اذعان کرد: امام جمعه محترم شهر قزوین پیش‌تر از این استاندار را از همراهی فتنه‌گران برحذر داشته ولی متاسفانه شاهد این هستیم فتنه‌گرانی که با انتخابات مردم در دوره قبل از قزوین بیرون شده بودند حالا دارند از پنجره وارد می‌شوند.

وی با بیان اینکه آیا مدیریت استانداری از محفل خاصی اداره می شود، تصریح کرد: باید گفت این فتنه‌گران در قزوین هیچ جایگاهی ندارند.

این خبرنگار با اشاره به اینکه آقای ابوترابی از طریق یک منبع موثق از این عزل و نصب ‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند، گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان نیز نسبت به این مسئله اعلام نارضایتی کرده‌اند و از طرفی دیدار شبانه استاندار جدید با امام جمعه متحصنین فتنه گر برای بسیاری نگران کننده است.

یکی دیگر از خبرنگاران ضمن تشکر از انتصابات استاندار، تاکید کرد: مردم انتظار دارند مدیرانی در رأس کار باشند که شعارهای دولت تدبیر و امید را اجرایی نمایند، چرا که استان به تنفس هوای تازه نیاز دارد.

وی ادامه داد: در ۲ سال گذشته بسیاری از افرادی که برای روی کار آمدن دولت تلاش کرده بودند در بیکاری به سر می‌برند، از استاندار خواستاریم به روند مدیران بازنشسته پایان دهند.

فریدون همتی استاندار قزوین بعد از شنیدن سخنان خبرنگاران با بیان اینکه وجود برخی محفل‌ها در کشور طبیعی است، در جواب اختلاف نظرهای حاضرین و خبرنگاران گفت: با استقلال کامل تصمیم گیری کرده و انتخاب مسئولان به دور از گرایشات سیاسی است.

استاندار اضافه کرد: وقتی گفته می‌شود تصمیمات من مسئله‌‎دار است یعنی در تصمیماتم دچار اشتباه شده‌ام، اما من به درستی تصمیماتم مطمئن و هیچ نگرانی ندارم.

این مسئول با بیان اینکه حساب تذکرات امام جمعه از دیگران جدا است، ابراز کرد: برخی که ادعا دارند افراد منتصب شده رأی مردم را جابه جا می کنند باید بدانند همین تفکرات منشأ فتنه‌گری است چرا که در نظام جمهوری اسلامی هیچ کس حق چنین تخلفی را ندارد.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه از قضاوت ناعادلانه باید دوری شود، استدلال کرد:من هنوز به حقانیت این اعتراض‌ها نرسیده‌ام و افراد بدانند تعیین مرز تشخیص صلاحیت افراد به عهده دستگاه اطلاعات کشور است.

همتی با بیان اینکه احتمالا در انتصابات آینده به سراغ انتخاب گزینه‌های غیربومی خواهد رفت، اذعان داشت: حق انتخاب افراد در اختیارات مدیریت اجرایی استان است.

در پایان این نشست خبری به همه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان کارت هدیه تقدیم شد.

انتهای پیام /۱۳۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “نباید در انتصاب مسئولین روابط جای شایسته‌سالاری را بگیرد/ افرادی که برای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تلاش کردند در بیکاری به سر می‌برند”

  1. دیان گفت:

    اقای استاندار یک سوال دارم ، شما بفرمائید حضور شما جای آقای روزبه با اصرار و پیگیری بعضی از افراد ….. با عجله و قبل از انتخابات و نیز عزل و نصب های سریع حضرتعالی چه معنی میدهد ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار