نباید نسبت به ظلم دشمن بی‌تفاوت باشیم/ شعار مرگ بر آمریکا تا نابودی استکبار ادامه خواهد داشت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79414
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۰۱
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه و نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه ملت ایران نباید نسبت به ظلم بی تفاوت باشد گفت: مرگ بر آمریکا تا زمانیکه آمریکا مانند شاه، صدام و شوروری نابود نشوند ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت الاسلام عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهر قزوین در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به تقوا باید در عمل و کلام افراد نمایان باشد اظهار کرد: مردم باید همواره آموزنده تقوا باشند؛ طبق روایات هر کس نسبت به حاکم ستمگر زمان خود بی تفاوت باشد خداوند او را به سرنوشت ظالمان دچار خواد کرد.

وی واکنش انسان‌ها در مقابل ظلم را اینگونه عنوان کرد: گروهی ظالم و فتنه‌گر هستند، عده ای بی تفاوت و تماشاگر، دسته‌ای نادم و پشیمان از عمل خود و گروه آخر نیز همواره با بصیرت، دشمنان را شناخته و دیگران را نیز نسبت به شناخت دشمن آگاه می سازند.

نماینده ولی فقیه با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری شبهه‌های ایجاد شده در مقابل شعار مرگ بر آمریکا اینگونه توجیه نموده و تصریح کرد:ملت ایران مرگ را به مردم آمریکا نمی گویند بلکه مرگ بر آمریکا را بر دولت‌مردان و سران آمریکایی می‌گویند.

امام جمعه قزوین با تاکید بر دلائل عقلی و نقلی برای توجیه حیله سران آمریکا ابراز کرد: دشمن همواره آماده است تا منافع، قدرت،نظام و انقلاب ما را مورد حمله خود قرار دهد و اگر ملت ما از دشمن غافل شوند آنها هرگز از ما غافل نخواهند شد.

حجت الاسلام عابدینی با اشاره به اینکه سر دادن شعار مرگ بر آمریکا به زمان بستگی ندارد، گفت: مرگ بر آمریکا مانند اعوذ باالله من شیطان الرجیم است و تا زمانیکه آمریکا مانند شاه، صدام، شوروی سرشکن نشده و شرش از سر ملت ما کنده نشود آن را با صراحت سرخواهیم داد.

وی با بیان اینکه آمریکا جنایات آشکار خود را با حمایت از داعشی‌ها عملی می کند خاطرنشان کرد: آمریکا همان دشمنی است که به حمایت از عربستان و با به راه انداختن جنگ‌های نیابتی در یمن امنیت و آرامش مردم این کشور را از آنان گرفته است.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه هرگز نمی‌توان به دشمن امیدوار بود گفت: در حال حاضر شعار مرگ بر آمریکا، ذکر و دعای لعن و نفرین است و تا زمان نابودی استکبار جهانی همچنان ادامه خواهد داشت.

امام جمعه قزوین با اشاره به شهادت حضرت زین العابدین(ع) بیان کرد: امام سجاد(ع) بعد از واقعه عاشورا نقش مهمی را علیه یزید و آگاهی مردم داشتند ؛ در حقیقت تمام اعمال و وظایف حضرت زینب(س) بعد از واقعه عاشورا به رهبری امام سجاد(ع) بوده است.

حجت الاسلام عابدینی در پایان از حضور پرشور و حماسی دانش آموزان، دانشجویان و مردم شهید پرور استان در راهپیمایی ۱۳ آبان تشکر کرد گفت: شعار مرگ بر آمریکا شعار اثر گذاری است چرا که ناراحتی و عصبانیت آمریکا و نوکران داخلی آن در مقابل این شعار، نشان از تاثیر گذاری آن دارد و اینکه بر نقطه حساسی اشاره شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار