نباید کمبود امکانات مانع تحولات و پیشرفت در آموزش و پرورش شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 113178
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۵۰
مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین:
شاخص : مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین گفت: با وجود تمام کمبودهای مالی می‌توان با استفاده از امکانات موجود و مدیریت صحیح در مواجه با مشکلات، تغییر و تحول را در نظام آموزشی ایجاد کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، شمس الله غلامی، مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین در مراسمی که به مناسبت بازگشایی مدارس پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: شناخت نقاط قوت و ضعف عملکردی در مدارس و تصمیم‌گیری، نیازسنجی و اصلاح نگرش منطقی از وظایف مدیران است.

وی اذعان داشت: با وجود تمام کمبودهای مالی می‌توان با استفاده از امکانات موجود و مدیریت صحیح در مواجه با مشکلات، تغییر و تحول را در نظام آموزشی ایجاد کرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین افزود: باید مدیران مدارس برنامه‌ریز، تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیرنده باشند و با استقلال فکری، خلاقیت و نبوغ در راستای شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان و رفع مشکلات بکوشند.

این مسئول با اشاره به جایگاه خطیر مدیران مدارس گفت: برنامه‌های تدوین شده باید از قابلیت اجرا برخوردار باشند چرا که سرنوشت ۶۷هزار دانش‌آموز استان در دستان مدیران آموزش و پرورش است.

غلامی آسیب شناسی را اصلی مهم در برنامه‌ریزی دانست و ابراز کرد: برخورد عقلانی با مشکلات و خطاها با توجه به  تجربیات سال‌های گذشته و مشورت با دبیران در برگزاری کلاس‌ها بسیار راه گشا خواهد بود.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین با داشتن بافت جغرافیایی متفاوت دارای بیش از ۶۷ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک قزوین افزود: خرد جمعی، داشتن نقشه راه، اثرگذاری مثبت در دیگران و استفاده از افراد توانمند مهمترین عامل رسیدن به موفقیت است.

این مسئول با اشاره به اینکه ایجاد تحولات نو جزو برنامه‌های محوری آموزش و پرورش است، گفت: مدیران با بهره‌مندی از خلاقیت‌ها و ایده‌های نوع دبیران و دانش‌آموزان و افزایش  سطح کمی و کیفی کارها می‌توانند زمینه را برای تغییرات مثبت فراهم کنند.

غلامی افزود: داشتن نسلی خداجو، برنامه محور و توانمند که چرخه کار و تولید را در کشور به گردش درآورد، نگاه تیزبینانه مدیران را می‌طلبد.

وی با اشاره به نزدیکی سال تحصیلی جدید ابراز کرد: مدیران باید با دقت و برنامه صحیح شرایط را برای حضور فعالانه دانش‌آموزان و معلمان را در مدارس فراهم سازند.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار