نجات کودک ۴ ساله از خطر سقوط در ناحیه شهری مینودر+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156375
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۹
معاون عمليات آتش‌نشانی قزوين خبر داد
شاخص : معاون عمليات سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوين گفت: با تلاش و حضور به موقع آتش نشانان کودک چهار ساله اي که در آستانه سقوط از نماي ساختمان سه طبقه قرار داشت نجات يافت.

قدیر موسی خانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ در ساعت ۱۸ و ۴ دقیقه روز  گذشته از مشاهده کودکی در بالکن طبقه سوم یک باب ساختمان مسکونی واقع در خیابان ۱۳ آبان واقع در ناحیه مینودر قزوین خبر داده شد که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی قزوین بلافاصله آتش نشانان ایستگاه شماره چهار مینودر را به محل حادثه رهسپار کرد.

وی افزود: در جریان این حادثه ، پسر بچه چهار ساله ای به علت تنهایی و نبود اعضاء خانواده در منزل با ورود به داخل بالکن واحد مسکونی در طبقه سوم ، سر و قسمتی از بدن خود را از بین نرده ها عبور داده و هر لحظه در آستانه سقوط قرار می گیرد.

موسی خانی در ادامه اظهار کرد؛ آتش نشانان در کمتر از ۲ دقیقه خود را به محل حادثه رساندند و به علت بسته بودن درب این واحد، بی درنگ و با رعایت موارد ایمنی از نمای ساختمان اقدام به عملیات کرده و خود را به کودک مضطرب رساندند و از بروز حادثه ای تلخ جلوگیری کردند .

وی با اشاره به حضور کارکنان اورژانس در محل حادثه افزود: نیروهای عملیاتی آتش نشانی پس از باز کردن درب این واحد و انجام عملیات روانی به منظور سرگرم کردن کودک تا زمان رسیدن اعضاء خانواده وی در محل حادثه باقی ماندند و در ادامه با تحویل این کودک به خانواده اش و ارائه توصیه های ایمنی لازم به ماموریت خود پایان دادند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی قزوین در خاتمه از عموم شهروندان درخواست کرد توصیه های ایمنی را در تمامی موارد رعایت کرده و از تنها گذاشتن کودکان در محیط خانه و یا خودرو حتی برای مدت کوتاه خودداری کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار