نجات ۴ کوهنورد غیربومی در روستای وروق از توابع شهرستان آوج - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 88959
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۴ - ۹:۵۵
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین خبر داد:
شاخص : معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین از نجات 4 کوهنورد غیربومی در روستای وروق از توابع شهرستان آوج توسط تیم نجات جمعیت هلال احمر قزوین خبر داد.

حکمت‌الله هاشمی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص مفقودی ۴ کوهنورد در روستای وروق( شهیدآباد) از توابع شهرستان آوج اظهار کرد: عصر روز جمعه ساعت ۱۸ طی تماس تلفنی با مرکز کنترل هماهنگی عملیات هلال احمر از مفقود شدن ۴ کوهنورد غیر بومی خبرداده شد.

وی ادامه داد: با توجه به کوهستانی و سردسیر بودن منطقه بلافاصله بعد از اطلاع رسانی، ۲ تیم کوهستانی از شهرستان آوج برای نجات افراد اعزام شدند که طی ۱۲ کیلومتر پیاده روی در حدود یک ساعت و نیم بازرسی و گشت توانستند افراد را پیدا کنند.

هاشمی با ابراز اینکه این افراد مجهز به وسایلی کوهنوردی نبودند گفت: این افراد حدود ۷ ساعت گم شده و سپس برای پیدا کردن مسیر از هم جدا شده بودند که بعد از سردرگم شدن با تماس با مرکزکنترل هماهنگی هلال احمر موقعیت خود را اعلام کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین با اشاره به فصل سرما توصیه کرد: کوهنوردان باید با هماهنگی هیئت کوهنوردان اقدام به کوهنوردی کنند و افردا بی‌تجربه قطعا دچار مشکل می‌شوند .

هاشمی افزود: افراد به هیچ وجه نباید خودسرانه عمل کنند چرا که هم جان خود را به خطر می‌اندازند و هم موجب هدر رفتن هزینه بیت المال در کارهای غیر ضروری می شوند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین گفت: افراد باید از منطقه ای که قصد کوهنوردی دارند شناخت داشته و با برنامه ریزی کامل و همراه داشتن ابزار لازم در هنگام کوهنوردی اطمینان حاصل کنند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار