نجومی بگیران امروزی،بازماندگان سران فتنه هستند/ زمینه‌های توطئه‌چینی آمریکا علیه ایران در دوره اصلاحات ایجاد شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 122691
تاریخ انتشار: ۹ دی ۱۳۹۵ - ۹:۲۶
رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین:
شاخص : حجت الاسلام قابل با اشاره به اینکه نجومی بگیران امروزی بازماندگان سران فتنه هستند گفت: جنبش سبز، ایده‌ای برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران بود؛ زمینه‌های توطئه آمریکا علیه ایران در دوره اصلاحات ایجاد شد.

.

حجت‌الاسلام علی قابل رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به فرارسیدن سالروز حماسه ۹ دی  اظهار کرد: فتنه به معنای هوای غبار گرفته‌ای است که اجازه نمی‌دهد انسان به راحتی چهره حق را ببیند و مطلب صحیح را تشخیص دهد.

وی به پیشینه فتنه در کشور اشاره کرد و افزود: دشمنان ما به ویژه آمریکا و انگلیس نمی‌خواهند به خصومت‌های خود با جمهوری اسلامی ایران پایان دهند

قابل خاطرنشان کرد: طرح کودتا در زمان دولت بختیار، یکی از فتنه‌های آمریکایی‌ها بود که با حضور گسترده و به موقع مردم شکست خورد.

این مسوول عنوان کرد: ترورها، تحریک قومیت‌ها و گروه‌های تروریستی مانند منافقین و چریک‌های فدایی، بسترسازی برای جنگ تحمیلی، کودتای نوژه و بمب‌گذاری‌ها نمونه‌هایی از توطئه‌های دشمن بود که حاصلی برای آن‌ها نداشت.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین اضافه کرد: در دوره‌ اصلاحات زمینه‌هایی برای توطئه آمریکا در کشور بوجود آمد، مجلس ششم اقداماتی انجام داد که مایه امید و دلگرمی برای دست‌نشانده‌های استکبار در تیرماه ۷۸ شد.

زمینه‌های توطئه آمریکا علیه ایران در دوره اصلاحات ایجاد شد

وی در ادامه گفت: آمریکایی‌ها با شکست در این ماجرا متوجه شدند که پایه‌های انقلاب قوی‌تر از آن است که بتوانند به آن ضربه بزنند، بنابراین تصمیم گرفتند با بررسی‌های بیشتر وارد عمل شوند.

این مسوول تشریح کرد: در جریان انتخابات سال ۸۸ آمریکا با تصرف عراق و حضور در منطقه در صدد بود اقدامات دیگری علیه ایران اجرایی کند و با شدت بخشیدن به تحریم‌ها، زمان مذاکرات را به بعد از انتخابات موکول کردند.

قابل تصریح کرد: برخی از اعترافات مهره‌های آمریکا ازجمله خانم کلینتون و مهدی هاشمی شاهدی بر این ماجراست که گفته بودند؛ در جریان انتخابات و اغتشاشات سال ۸۸ دریافتیم که پیچ و مهره‌های تحریم را باید سفت‌تر کنیم.

وی ابراز کرد: رسانه‌های معاند و بیگانه از جمله بی بی سی به طور ۲۴ ساعته در زمان انتخابات فعالیت می کردند تا در ایجاد ناامنی در ایران و رسیدن دشمنان به اهداف خود، نقش موثری ایفا کنند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین توضیح داد: جنبش سبز، ایده ای برای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران بود و در واقع باید گفت این جریان بعد از کناره‌گیری رییس دولت اصلاحات آغاز شد که در محفلی با انداختن شال سبز بر گردن میرحسین جایگاه خود را به وی واگذار کرد.

وی در ادامه گفت: دولت آمریکا و انگلیس پشت پرده تمام جریانات و فتنه‌ها هستند و همواره مهره‌هایی را برای عملی کردن نقشه‌های خود پرورش می‌دهند.

این مسوول اذعان داشت: درخواست تشکیل کمیته صیانت از آرا و عدم اعتماد به شورای نگهبان در زمان انتخابات۸۸ از سوی همان مهره‌های دست نشانده آمریکا اعلام شد.

جنبش سبز به دنیال سرنگونی جمهوری اسلامی ایران بود

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها با این حرکت می‌خواستند نمایندگان خود را بر روی صندوق‌های رای بگمارند و بگویند؛ به شورای نگهبان و حکومت اسلامی اعتماد ندارند.

قابل بیان کرد: تمام این اقدامات خبیثانه دشمنان انقلاب بعد از دستگیری سران فتنه برای ملت ایران روشن شد و آن‌ها اعتراف کردند که هدف از جریان فتنه براندازی حکومت اسلامی بود.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین افزود: سران فتنه با طرح مسئله تقلب در انتخابات قصد وارد کردن ضربه نهایی به حکومت اسلامی، اغتشاش و ایجاد شکاف اجتماعی بین مردم بودند و بعدها هم اعتراف کردند که کلمه تقلب در واقع رمزی برای آغاز شورش بوده است.

وی با اشاره به ایجاد ناامنی‌ها و مسائل اقتصادی حاصل از جریان فتنه، عنوان کرد: مسئله حقوق بشر، هزینه‌های سنگین در برجام و تحریم‌های مجدد و به شهادت رساندن شخصیت‌های مهم علمی و سیاسی از عواقب نافرجام جریان فتنه است.

این مسوول افزود: پیامدهای جریان فتنه همواره ادامه دارد، چه بسا شاهد مانورها و میتینگ‌های سیاسی به طرفداری از فتنه‌گران در سخنرانی‌ها که اغلب در فضای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، هستیم.

وی با اشاره به نجومی بگیران در دولت، تصریح کرد: عناصری که به عنوان کارگزاران نظام وارد جامعه شدند و با گرفتن حقوق‌های نجومی ضربه خود را به اقتصاد کشور وارد کردند، از سران فتنه بودند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قزوین گفت: فتنه۸۸ علاوه بر هزینه، دستاوردهایی نیز برای کشورمان داشت چراکه ماهیت سران فتنه و حامیان آن‌ها را برای ملت ایران روشن کرد و در عین حال موجب محفوظ ماندن پایه‌های انقلاب و بیداری مردم در مقابل فریب فتنه‌گران شد.

وی در پایان تاکید کرد: این وظیفه آحاد مردم به ویژه اساتید دانشگاهی، شخصیت‌های علمی و حوزویان است که نسبت به بصیرت اقزایی و آگاهی نسل جوان اقدام کنند چراکه فتنه پایانی ندارد و عوامل فتنه نیز همواره وجود دارند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار