نحوه تقسیم بندی سربازان در مراکز آموزشی سربازی چگونه است؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 183367
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
شاخص : نحوه تقسیم بندی سربازان پس از وارد شدن به مرکز آموزشی خدمت سربازی را در این گزارش بخوانید.

به گزارش شاخص نیوز، مشمولان خدمت وظیفه عمومی، پس از آن که به مراکز آموزش خدمت سربازی وارد می‌شوند، در رابطه با نحوه تقسیم‌بندی‌ در سربازی دغدغه‌هایی در ذهنشان ایجاد می‌شود.

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، افراد پس از وارد شدن به مرکز آموزشی، مطابق با وضعیت تأهل، معافیت از رزم، سابقه‌ خدمت در بسیج و افرادی که در گذشته دوره آموزشی را پیش از ۶۰ روز گذرانده‌اند، تقسیم بندی می‌شوند.


بیشتر بخوانید: نحوه معرفی به مراکز آموزش سربازی چگونه است؟


به همین خاطر سربازان خدمت وظیفه باید مدارک مورد نیاز همچون کپی شناسنامه و عقدنامه، برگ سبز بسیج، مدارک پزشکی و مدارک ترخیص از دوره آموزشی را به همراه داشته باشند و پس از طی کردن این فرآیند، با تکمیل فرم‌های مربوط به اطلاعات خودشان، به گردان و گروهان‌های مورد نظر معرفی می‌شوند.

قابل ذکر است؛ سربازانی که متأهل هستند، یک روز زودتر از سایر افراد به مرخصی می‌روند و آن دسته از سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را گذرانده باشند، بسته به نیرویی که قرار است در آن خدمت کنند، دوره آموزشی کوتاه تری را نسبت به بقیه افراد می‌گذرانند.

گفتنی است؛ آن دسته از سربازانی که معاف از رزم‌ هستند، از آموزش تیراندازی، استفاده از سلاح و حضور در صبحگاه معاف می‌شوند.

انتهای پیام/۹۰۰

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار