نخبه‌پروری از اولویت‌‌های آتی در آموزش و پرورش استان قزوین است
کد خبر: 123000
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۵ - ۱:۲۴
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
شاخص : مدیرکل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه نخبه پروری جزو اولویت‌‌های آتی در آموزش و پرورش است، گفت: مشکلات حوزه آموزش و پرورش قزوین باید شناسایی و اعتبارات لازم برای طرح‌های مهم تامین شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سالار قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان قزوین عصر روز گذشته در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: شورای آموزش و پرورش قزوین در سال جاری با رویکرد رسیدگی به مشکلات این سازمان به فعالیت خود ادامه داده است.

وی افزود: این شورا با اقدامات تخصصی، گام های موثری برای حرکت به سوی ترمیم، بازسازی و رسیدن به اهداف آموزش و پرورش نواحی دوگانه قزوین برداشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین با بیان مصوبات جلسه قبل از قبیل برگزاری مراسم تجلیل از نفرات برتر کنکور، بررسی زیرساخت‌های اجرایی در اردوگاه شهید بابایی، احداث دانشگاه فرهنگیان، احداث مدرسه انرژی اتمی در قزوین، توسعه و تجهیز کانون رشد شهرک مینودر، به ارائه گزارش پرداخت.

این مسوول در ادامه ابراز کرد: ایجاد مراکز یادگیری محلی برای برگزاری کلاس‌های سواد آموزی، استحصال آمار و اطلاعات مربوط به اجرای طرح انسداد بیسوادی، تارکین و بازماندگان از تحصیل نواحی دوگانه و سایر مناطق آموزش و پرورش از وظایف این سازمان برشمرد.

قاسمی در ادامه تاکید کرد: اجرا و پیگیری مصوبات قبلی این شورا نیاز به اهتمام ویژه دارد.

وی بیان کرد: مشکلات حوزه آموزش و پرورش باید شناسایی و اعتبارات لازم برای طرح‌های مهم از جمله انسداد بی‌سوادی و ایجاد کانون حرکات اصلاحی برای سلامت جسمی دانش آموزان تامین شود.

وی در خاتمه بر استعدادیابی دانش آموزان در زمینه‌های علمی، تربیتی، فرهنگی، هنری و ورزشی تاکید کرد و افزود: نخبه پروری جزء اولویت‌‌های برنامه‌ آینده آموزش و پرورش است.

انتهای پیام/۱۰۰۵

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “نخبه‌پروری از اولویت‌‌های آتی در آموزش و پرورش استان قزوین است”

  1. رضایی گفت:

    آقای قاسمی این ضربالمثل را شنیدی که سنگ بزرگ علامت نزدن است شما در قدم اول آموزش موندی برادر چی میگی دیگه اینهمه شعار تو خالی بس است یه ذره عمگرا باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار