نخبگان فرهنگی حلقه مفقوده در حوزه فرهنگ/ نقش مهم فرهنگ در تبیین و ترویج اقتصاد مقاومتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90311
تاریخ انتشار: ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۲:۱۵
معاونت حقوقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد:
شاخص : معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حوزه فرهنگی نقش مهمی در تبیین و ترویج اقتصاد مقاومتی دارد که مسئولیت آن بر دوش هنرمندان در بخش‌های مختلف است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ارشاد اسلامی قبل از ظهر امروز با حضور حسین نوش آبادی معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی احمدی مدیر کل امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد، فریدون همتی استاندار قزوین، جمعی از مسئولان و هنرمندان در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

نوش‌آبادی در این مراسم با اشاره به سیاست‌های فرهنگی دولت، اظهار کرد: این سیاست‌ها  برخاسته از سیاست‌های بالادستی، آموزه‌های دینی و توحیدی، پایبندی بر قوانین شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

 معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سفارش امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه راه اصلاح یک مملکت اصلاح فرهنگ آن است، افزود: در این راستا باید با تکیه بر سبک زندگی ایرانی اسلامی هویت فرهنگی کشور را بازیابی و آرمان‌های با ارزش آن را به تمام جهانیان صادر کنیم.

این مسئول با بیان اینکه اندیشه‌های اسلامی مبتنی بر صلح، آرامش و انسانیت است، گفت: زمانی که مسلسل‌های جنگی به قلم فرهنگ و هنر تبدیل شود ، فرهنگ بشری در جهان حاکم شده است.

نوش‌آبادی با اشاره به اینکه مسئولان فرهنگی بار سنگینی بر دوش دارند، تاکید کرد: وزارت ارشاد به دنبال اعتلای ارزش‌های فرهنگی، سیاسی انقلاب اسلامی است و نباید این حوزه را با نگاه‌های سلیقه‌ای و جناحی آلوده کرد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی با شرایط امروز مطابقت دارد و این نشان‌دهنده استحکام و انسجام پایه‌های فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از گذشته تا کنون است.

معاونت حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص برخی مصوبات شورای عالی انقلاب عنوان کرد: تعامل فعال با ملت‌ها و تحکیم مودت بین مسلمانان، بهره‌گیری از دستاوردهای جهانی، مقابله با خرافه پرستی، تجدد ، خود باختگی و گسترش فعالیت فرهنگی مردم در جامعه از جمله مهم‌ترین برنامه‌های این شورا است.

این مسئول با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، بیان کرد: حوزه فرهنگی نقش مهمی در تبیین و ترویج اقتصاد مقاومتی دارد که مسئولیت آن بر دوش هنرمندان در بخش‌های مختلف است.

نوش‌آبادی با بیان اینکه حوزه فرهنگ جایگاه خشونت، یک سونگری و استبداد رای نیست، یادآورشد: توجه به مهندسی فرهنگی جامعه از تاکیدات رهبری بوده که نیازمند بهره‌گیری از اصول و ظرفیت‌های داخلی است.

وی با اشاره به اینکه  کشور در حوزه فرهنگی دارای برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت است، ابراز کرد: عدم استفاده از نخبگان فرهنگی حلقه مفقوده‌ای است که باید به آن توجه بیشتری شود.

این مسئول با بیان اینکه دولت یازدهم دولتی فرا جناحی است، تصریح کرد: نباید اختلافات فرهنگی و سلایق شخصی را وارد تریبون‌های مردمی کرد و باید از گرفتار شدن در مسائل سیاسی فصلی پرهیز و قضاوت شتاب زده نداشته باشیم.

نوش‌آبادی در پایان از زحمات مهدی احمدی مدیر سابق اداره ارشاد قزوین قدردانی و خطاب به اکبر اسکندری نژاد مدیر جدید گفت: امیدواریم شاهد عملکرد مناسب و رضایت بخش این مدیر در اجرا مسئولیت‌های واگذار شده باشیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

2 پاسخ به “نخبگان فرهنگی حلقه مفقوده در حوزه فرهنگ/ نقش مهم فرهنگ در تبیین و ترویج اقتصاد مقاومتی”

  1. مشتی گفت:

    اگه این دولت فراجناحی است پس چرا حامیان دولت به قول استاندار!!!!!!!!!!!! با یک گزینه که می گویند با تجربه هم بوده مخالفت کرده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته فکر کنم همتی اصولگرا از جنتی کارگزارانی بیشتر حامی دولت تدبیر و امید شده !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. دیان گفت:

    چرا این دولت هر کی را که فراجناحی است از کانون فتنه پیدا میکند؟!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار