نخبگان و استعدادهای برتر قزوینی بیمه می‌شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61147
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
مدیرکل تامین اجتماعی استان:
شاخص : مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین گفت: در راستای اجرای توافق‌نامه فیمابین سازمان تامین اجتماعی و بنیاد ملی نخبگان، پوشش بیمه‌ای نخبگان و استعدادهای برتر گسترش می‌یابد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، علیرضا محسنی با بیان اینکه نخبگان و استعدادهای برتر تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند، اعلام کرد: در راستای اجرای توافق‌نامه فیمابین سازمان تامین اجتماعی و بنیاد ملی نخبگان، پوشش بیمه‌ای نخبگان و استعدادهای برتر گسترش می‌یابد.

مدیرکل تامین اجتماعی استان قزوین اظهار کرد: این قشر باید مشمول طرح‌های حمایتی بنیاد ملی نخبگان قرار داشته و به عنوان پژوهشگر شاغل محسوب شوند و جزء هیچ یک از صندوق‌های بیمه و بازنشستگی نباشد و بیمه آنان مطابق مقررات مربوط به بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد انجام می شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: معرفی مشمولین که الزاماً حاوی مشخصات هویتی، شغل و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه می‌باشد، از طریق واحدهای تابعه بنیاد ملی نخبگان در مراکز استان‌ها صورت می‌گیرد.

محسنی در ادامه تاکید کرد: نماینده بنیاد نخبگان مؤظف است نسبت به پرداخت حق بیمه در مهلت مقرر مندرج در برگ پرداخت حق بیمه به حساب سازمان اقدام کند.

وی در انتها افزود: چنانچه هر یک از معرفی‌شدگان با توجه به اعلام بنیاد ملی نخبگان از شمول طرح های حمایتی این بنیاد خارج شوند، در صورت عدم انقطاع در پرداخت حق بیمه می‌توانند پس از پایان دوره پیش پرداخت حق بیمه، شخصاً بیمه خود را طبق مقررات مربوطه ادامه دهند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “نخبگان و استعدادهای برتر قزوینی بیمه می‌شوند”

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي سراسر كشور گفت:

  دل‌نوشته‌ی کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی کشور در مورد تبدیل وضعیت
  در طی ماه‌های اخیر در خبرها آمده بود که مجلس به یک فوریت طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی پیمانی» رأی داده است و در این زمنیه هم دکتر احمد شوهانی، نماینده مجلس شورای اسلامی که از طراحان طرح فوق بوده، اظهار داشته که با تصویب نهایی این طرح، شغل جدیدی به وجود نمی‌آید و لذا بار مالی بر دولت تحمیل نخواهد شد.
  دکتر شوهانی همچنین خاطرنشان کرده که وضعیت فعلی کارمندان رسمی کارگری تبعیضی آشکار به حساب می‌آید، زیرا این افراد از تسهیلات و امتیازات بی‌بهره هستند در حالی که با اصلاح وضعیت‌شان می‌توانند از مزایای قانونی استفاده کنند.
  در این راستا هم جمعی از کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی همانند سازمان بهزیستی با ارسال نامه‌ای به نمایندگان مجلس شورای اسلامی به بیان وضعیت فعلی خود و تبدیل وضعیت و استفاده از مزایای قانونی پرداخته‌اند.
  در بخشی از این نامه آمده است: «بسیاری از کارکنان سازمان بهزیستی کشور که به صورت رسمی کارگری مشغول فعالیت هستند، در طی سالیان اخیر توانسته‌اند با پیگیری و ادامه تحصیل موفق به کسب مدارک کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد شوند و در حال حاضر به عنوان نیروهای باتجربه و تحصیلکرده انجام وظیفه نمایند و این در حالی است که همانند کارکنان رسمی و پیمانی نتوانسته‌اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند و تاکنون هیچ تغییری در احکام آنان لحاظ نگردیده است.
  طبق قانون کار می‌بایست احکام نیروهای تحصیلکرده تا گروه ۲۰ اعمال شود که متأسفانه چنین اتفاقی رخ نداده و حتی عده ای با مدرک کارشناسی هم حداکثر تا گروه ۱۰ ترقی پیدا کرده‌اند. همچنین پاداش عیدی کارکنان رسمی کارگری طبق قانون اداره کار می‌بایست حداقل دوبرابر تا ۳ برابر حقوق پایه پرداخت شود در صورتی که عیدی آنها مثل کارکنان رسمی کشوری می‌باشد و از مزایای سختی کار بر اساس ماده ۳۶ تبصره یک قانون کار برخوردار شوند که متأسفانه در حال حاضر خبری نیست و این کارکنان از هر دو قانون استخدامی خدمات کشوری و قانون کار محروم هستند…
  لازم به ذکر است که کلیه کارکنان رسمی کارگری از ۱۸ سال به بالا سابقه دارند و با توجه به اخذ مدرک دانشگاهی در صورت تبدیل وضعیت می‌توانند به عنوان یک نیروی باتجربه در پست‌های حساس سازمانی خدمت کنند و از مزایای قانونی برخوردار شوند و وضعیت نیروی انسانی بهزیستی کشور نیز بهبود خواهد یافت. در صورت تبدیل وضعیت هم طبق قانون کشوری پرداخت ۲۳ درصد کارفرما هم حذف خواهد شد..
  کارکنان رسمی کارگری سازمان بهزیستی در پایان یادآور شده‌اند: اکنون با توجه به مطرح شدن طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت استخدامی کارمندان «رسمی کارگری» به «رسمی یا پیمانی» که به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و هم‌اکنون در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی بوده، امیدواریم که نمایندگان عزیز با نگاه پرمهر و با رأی مثبت خود در تصویب نهایی این طرح، موجبات رضایت حق‌تعالی و خرسندی و احقاق حق کارکنان زحمتکش رسمی کارگری را فراهم نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار