نخستین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در جهان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68525
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱:۰۹
توسط مهندسان شرکتی در هلند؛
شاخص : مهندسان شرکتی در هلند زیردریایی شفاف پیشرفته ای ساخته اند که تا سه نفر را به عمق ۱۷۰۰ متری اقیانوس می برد.

به گزارش پایگاه شاخص ، زیردریاییC-Researcher ۳  نخستین زیردریایی کوچک سه نفره شفاف در جهان محسوب می شود که می تواند به عمق ۱۷۰۰ متری اقیانوس نفوذ کند، عمقی که عملا نفوذ سیستم های سبک مشابه در آن غیرممکن است.

 

مهندسان شرکت U-Boat Worx هلند که در زمینه طراحی و ساخت انواع زیردریایی تخصص جهانی دارد، پیشتر سیستم های زیرآبی نظیر HP Sport Sub ۲ را به دنیا معرفی کرده بودند و حالا با رونمایی ازC-Researcher ۳   تحولی بزرگ در این عرصه ایجاد کرده اند.

 

سه سرنشین این زیردریایی در محفظه کروی شکل آن که تماما با شیشه نشکن ساخته قرار می گیرند و به همین دلیل از مشاهده چشم انداز ۳۶۰ درجه ای (پانورامایی) اعماق اقیانوس لذت می برند. مهمترین کاربرد این زیردریایی استفاده در مأموریتهای علمی و تحقیقاتی است.

 

امکان نصب انواع سیستم های نمونه بردار، تصویربرداری HD و سایر تجهیزات علمی از مهمترین ویژگیهای این فناوری جدید به شمار می آید. با استفاده از این تجهیزات امکان تهیه نقش های دو و سه بعدی از زیر آب وجود دارد.

 

در کنار تمامی این ویژگیها باید به محفظه شیشه ای بزرگ آن اشاره کرد که دو دانشمند و یک هدایت کننده به راحتی در آن جای می گیرند. شرکت سازنده معتقد است آنهایی که سوار به این زیردریایی راهی نقاط ناشناخته اقیانوس می شوند در واقع نخستین انسانهایی خواهند بود که از ساختارهای اعماق اقیانوس ها آگاه خواهند شد.

 

منبع : خبرگزاری مهر

 

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار