نخستین مسابقه طراحی و تولید صنایع دستی در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 93798
تاریخ انتشار: ۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۹
مدیرکل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان:
شاخص : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: نخستین دوره مسابقه طراحی و تولید محصولات مختلف صنایع دستی بومی و رایج استان برگزار می شود.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، محمدعلی حضرتی ها با اشاره به برگزاری مسابقه طراحی و تولید صنایع دستی در قزوین اظهار کرد: نخستین دوره مسابقه طراحی و تولید محصولات مختلف صنایع دستی بومی و رایج استان قزوین برگزار می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین عنوان کرد: این مسابقه با هدف ارتقاء کیفیت صنایع دستی متناسب با نیاز روز جامعه، کشف و بروز استعدادهای نو، ایجاد تحول در طراحی تولیدات، معرفی الگوهای موفق به تولیدکنندگان به منظور تحول در نظام تولید اسفند ماه امسال برگزار می شود.

این مسئول اعلام کرد: آثار ارائه شده در گروه‌های نساجی سنتی، بافته‌های داری و رودوزی‌های سنتی باید از لحاظ محتوا و قالب، ضمن دارا بودن هویت ایرانی، اسلامی و حفظ اصول زیبایی شناسی واجد خلاقیت و مبتنی بر اصول طراحی باشند.

حضرتی ها با بیان اینکه هر هنرمند می‌تواند حداکثر پنج اثر به همراه شناسنامه آن برای شرکت در مسابقه ارسال کند، تصریح کرد: ضمن استفاده از مواد اولیه طبیعی برگشت پذیر در مرحله تولید اثر، تناسب مواد اولیه مصرفی نیز مورد توجه واقع شود.

وی اضافه کرد: هنرمندان پنجم تا دهم اسفند می توانند آثار خود را ارسال کنند و آثار منتخب در مسابقه کشوری شرکت داده خواهند شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار