نداشتن بودجه ضعف آموزش‌ قرآن در کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60044
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۵:۴۴
حافظ بین المللی قرآن کریم تاکید کرد
شاخص : حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به جایگاه مطلوب قرآنی ایران در دنیا گفت: ما در رابطه با آموزش قرآن خیلی پیشرفت کرده‌ایم و در حال حاضر نداشتن بودجه؛ ضعف آموزشی در کشور است.

امیر آقایی، حافظ بین‌المللی قرآن کریم امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگی شاخص اظهار کرد: قرآن کتاب زندگی است و ما با توجه به قرآن و آیات و مفاهیم آن، تصمیم‌گیری‌ها، رفتار و اخلاق و نوع تعامل با دیگران را می‌توانیم به دست آوریم و توجه به مفاهیم قرآن می‌تواند اثر اصلی و مبنایی در زندگی هر کسی داشته باشد.

این حافظ قرآن بیان کرد: ما از لحاظ بین‌المللی در این چند سال در زمینه حفظ و قرائت خیلی پیشرفت کرده‌ایم و جایگاه قرآنی ایران جزء برترین جایگاه‌ها در جهان اسلام است.

وی افزود: اگر در زمینه قرائت، کشور مصر را اول بدانیم به یقین جایگاه ایران دوم یا سوم خواهد بود.

آقایی همچنین در رابطه به جایگاه ایران در زمینه حفظ قرآن در جهان افزود: با توجه به رشدی که ایجاد شده؛ ایران را می‌توان جزء کشورهای اول تا پنجم دنیا قرار داد.

حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به نقش قرآن در تربیت فرزندان اذعان کرد: قرآن جایگاه ویژه‌ای در تربیت فرزندان دارد و اگر رفتار پدر و مادر خانواده قرآنی باشد و آیات قرآن در اخلاق و رفتارشان آشکار و هویدا باشد به یقین یک فرد قرآنی را تحویل جامعه خواهند داد و خیلی از مسائل اجتماعی که ما امروز در جامعه شاهد آن هستیم دیگر به وجود نخواهد آمد.

این حافظ قرآن برای جذب جوانان به سمت قرآن با چند نکته  عنوان کرد: در ابتدا باید کسانی که صحبت از قرآن می‌کنند خود نیز قرآنی شوند و در مسابقات شرکت کرده و جوانان را نیز در این راه حمایت کنند.

وی اضافه کرد: مسئله تبلیغ قرآنی نیز موضوع مهمی است که باید از طریق صدا و سیما بیشتر به آن پرداخته شود و نکته آخر مسئله تشویق جوانان و نوجوانان است که خیلی تاثیرگذار خواهد بود و باید افرادی که به سمت قرآن جذب می‌شوند به نوعی مورد تشویق قرار گیرند.

آقایی ضعف در آموزش‌های قرآنی کشور را تنها در نداشتن بودجه دانست و اذعان کرد: ما در رابطه با آموزش قرآن خیلی پیشرفت کرده‌ایم و اساتید و ارگان‌های قرآنی نیز خیلی تلاش کرده‌اند و در حال حاضر به لحاظ بودجه‌ای باید کلاس‌ها و سازمان‌های قرآنی حمایت شوند تا بتوانیم کار را گسترش دهیم.

وی در رابطه با اعطای مدارک به حافظان بیان کرد: در این چند سالی که آزمون برگزار شده است ۱۲ نفر موفق به کسب مدرک درجه یک شدند و نزدیک به ۴۰ نفر مدرک درجه ۲ را کسب کردند و بالغ‌بر ۱۰۰ نفر نیز موفق به کسب مدرک درجه ۳ شدند.

این حافظ قرآن ادامه داد: سازمان دارالقرآن با توجه به این آمار در نظر دارد تا موجی را ایجاد کند تا به مفاهیم دقت بیشتری شود و از جمله کارهایی که این سازمان انجام داده برگزاری همایش‌های قرانی است.

حافظ بین‌المللی قرآن کریم تصریح کرد: بیشتر حافظان در سطح کشور خانم‌ها هستند و این جای خوشحالی دارد چراکه خانم‌ها در آینده مادران خانواده هستند و می‌توانند فرزندان قرآنی را به ثمر برسانند.

آقایی در پایان خاطرنشان کرد: مدرک سازمان سنجش طبق قانون مجلس معتبر است و در راستای ترویج فرهنگ قرآنی اگر حافظان در جایی مشغول به کار شوند مسئولین سازمان دارالقرآن به صورت تمام و کمال چه از لحاظ معرفی و چه مادی پشتیبانی و همکاری لازم را انجام خواهد داد.

انتهای پیام/۸۰۰/ت۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار