نداشتن مهارت «نه گفتن» از مهمترین علل گرایش به روانگردان‌ها - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105626
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۴
جانشين فرمانده انتظامي استان قزوین عنوان کرد
شاخص : جانشين فرمانده انتظامي استان نداشتن مهارت « نه گفتن » و باورهاي غلط اجتماعي را از مهمترين علل گرايش فرزندان به مواد مخدر و روانگردان‌ها دانست.

به گزارش شاخص نیوز، سرهنگ “سلمان امیری” روز گذشته در جلسه کمیته مقابله با عرضه مواد مخدر اظهار داشت: موادمخدر یک معضل پیچیده به شمار می رود و سازمان بهداشت جهانی نیز از سال ۱۹۹۲ مواد مخدراعم از تولید،توزیع و مصرف آن را در ردیف سه مسئله جهانی دیگر یعنی انباشت سلاح های کشتار جمعی،آلودگی محیط زیست و فقر طبقاتی از مسائل و مشکلات اساسی جهان اعلام کرده است.

وی ایران را به دلیل همجواری با افغانستان آسان ترین راه برای ترانزیت مواد مخدر توسط سوداگران مرگ دانست و افزود:  استکبار جهانی با بهره گیری از تمامی امکانات خود سعی درسوق دادن جوانان این مرز و بوم که سرمایه های اصلی کشورهستند به مصرف مواد مخدر و قرص های روان گردان دارد.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به شهادت حدود ۴هزار نفر از جوانان کشور و جانباز شدن ۱۲هزار نفر از فرزندان این مرز و بوم  در عرصه مبارزه با مواد مخدربیان داشت: این تعداد شاهد و ایثارگر در کشور نشان دهنده برخورد قاطع و جدی پلیس و دستگاه های امنیتی کشور در مبارزه با مواد مخدر است.

سرهنگ امیری علل گرایش به مواد مخدر را سودآوری این ماده اعتیاد آور دانست وعنوان کرد: دستگاه های دولتی اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی می توانند با همکاری مناسب، شرایط لازم برای کاهش میزان تقاضا وعرضه مواد مخدر در کشور را فراهم آورند.

وی علل گرایش به مواد مخدر را به دو دسته فردی و اجتماعی تقسیم کرد و ادامه داد :عدم آگاهی فردی، نابسامانی خانواده ها، اختلافات خانوادگی، اعتیاد والدین، عدم توجه به نیازهای عاطفی فرزندان، فاصله سنی والدین و فرزند از جمله علل فردی گرایش عده ای از جوانان به مواد مخدر و روان گردان ها است.

جانشین فرمانده انتظامی استان قزوین فقر، بیکاری، مهاجرت ها و حاشیه نشینی و زندگی درمحلات جرم خیز را از دیگر عوامل اجتماعی گرایش به مواد مخدردانست و تصریح کرد:  نداشتن مهارت نه گفتن در فرزندان، کمبود امکانات تفریحی، سنت ها و باورهای غلط را می توان از دیگر عوامل مهم  اجتماعی گرایش به مواد مخدر برشمرد.

این مقام مسئول با توصیه به خانواده ها تاکید کرد: والدین با تقویت مهارت نه گفتن و کنترل دوستان و زمان رفت وآمد فرزندان به منزل و سیراب کردن آنان از محبت و دوستی در خانواده می توانند از عواقب شوم انحراف و گرایش فرزندان به مواد مخدر و روان گردان ها پیشگیری کنند.

انتهای پیام

منبع:روابط عمومی ناجا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار