نرخ بیکاری در قزوین پایین‌تر از میانگین کشوری است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 159272
تاریخ انتشار: ۹ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۰
معاون اقتصادی استاندار:
شاخص : معاون اقتصادی استاندار قزوین گفت: نرخ بیکاری در استان کاهش یافته و از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه تخصصی اشتغال اعلام کرد: طبق اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان قزوین یک و هشت دهم درصد کاهش یافته است و به ۱۰ و یک دهم درصد رسیده که از میانگین کشوری نیز پایین تر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین با گلایه از عملکرد برخی دستگاه ها درباره تسهیلات اشتغال فراگیر و روستایی،بیان کرد: دستگاه ها باید همه پای کار باشند و پرونده ها را تسریع کنند، هر چند تاکنون حجم پرونده های وارده رضایت بخش نیست.

این مسوول تصریح کرد: دستورالعمل ها و بخشنامه ها باید به طور جدی عملیاتی شود و اصول کلی برای ادامه مسیر، همین بخشنامه هاست.

حبیبی با بیان اینکه عملکرد شهرستان ها در این زمینه قابل دفاع نیست، گفت: خروجی ثبت نام ها متناسب با توقعات دولت و مدیریت ارشد نیست و کارگروه های شهرستانی باید جدیت بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به بخش اشتغال و رفع مشکل بیکاری به عنوان اصلی ترین برنامه های کاری با توجه به نامگذاری انجام شده به نام سال اقتصاد مقاومتی، تولید-اشتغال، اضافه کرد: تقاضاها برای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی باید در چارچوب رسته های اعلام شده باشد و در نهایت به تولید و اشتغال منجر شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار