نرخ سود تسهیلات مسکن تک رقمی شد/کاهش نرخ سود اوراق مسکن در دستور کار - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112165
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۴
شاخص : با تک رقمی شدن نرخ تسهیلات بخش مسکن، نرخ سود تسهیلات 80 میلیونی صندوق یکم برای بافت فرسوده به 8 درصد وبرای سایر بافت‌ها به 9.5 درصد کاهش یافت.

به گزارش شاخص: نرخ سود تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم چندی پیش از ۱۴ به ۱۱ درصد و اکنون به گفته رئیس جمهور به هشت یا ۹٫۵ درصد کاهش یافت تا زوج ها و جوانان بتوانند از این تسهیلات برای خانه دار شدن استفاده کنند.

بر این اساس در صورتی که کسی از تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریالی استفاده کند قسط های آن با احتساب نرخ سود پیشین، ماهیانه هشت میلیون و ۶۰۰ هزار ریال بود که با کاهش سود تسهیلات اقساط ماهیانه آن پنج میلیون و ۱۲۰ هزار ریال می شود.

همچنین  قسط تسهیلات ۸۰۰ میلیون ریالی در بافت های فرسوده شهر تهران با هشت درصد نرخ سود تسهیلات ۶میلیون و ۸۳۰ هزار ریال و در سایر بافت ها با ۹٫۵ درصد سود، هفت میلیون و ۴۲۰ هزار ریال می شود.

بر اساس این گزارش هفته آینده دستورالعمل اجرایی کاهش سود تسهیلات این صندوق به همه شعبه ها ابلاغ می شود.

بر پایه این گزارش بت شکن مدیرعامل بانک مسکن در خصوص کاهش نرخ اوراق مسکن به دنبال کاهش سود تسهیلات اظهار داشت: قیمت اوراق مسکن طی ماه گذشته افزایش چشمگیری داشت، اما در ۱۰ روز گذشته بانک مسکن با تدابیر افزایش عرضه، اوراق، قیمت اوراق را تا ۸۵ هزار تومان کاهش داد.

وی افزود: موضوع کاهش نرخ سود اوراق حق تقدم در دست بررسی است و به محض اینکه بررسی‌ها کامل شود، با هماهنگی بانک مرکزی این اقدام انجام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار