نسل جوان امروز از حسین فهمیده زرنگ‌ترند
کد خبر: 99567
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۹:۵۹
شاخص : پدر شهید فهمیده گفت: نمایشگاه‌های هفته دفاع مقدس فرصت خوبی برای پاسخ به سوالات نسل جوان در خصوص موضوع جنگ و فرهنگ ایثار و شهادت است. اگر نسل جوان درباره این مسائل بداند، در صحنه عمل، امثال حسین فهمیده‌ها فراوان هستند

به گزارش شاخص نیوز ، پدر شهید حسین فهمیده گفت: روحیه جوانان انقلاب هنوز هم در جوانان نسل حاضر جریان دارد. اما تفاوت‌هایی هم در این باره هست. با اینکه سی و شش سال از انقلاب می گذرد هر وقت رهبر انقلاب اراده کنند مردم در عرصه حاضر هستند، همانگونه که در اول انقلاب حاضر بودند. البته یک عده هم هستند که در حاشیه حرکت می‌کنند اما من مطمئنم که آنها هم آرام آرام راه درست را پیدا می‌کنند. ما باید حواسمان جمع باشد که انقلاب را نگه داریم. این انقلاب را با چنگ و دندان حفظ کنیم تا خیالمان راحت باشد، در آرامش باشیم و خیال رهبرمان را راحت کنیم.

پدر شهید حسین فهمیده گفت: ما امثال حسین فهمیده در این کشور بسیار داریم، بیش از آنکه که ما تصور می‌کنیم در این کشور حسین فهمیده زندگی می‌کند. نسل جوان امروز ما خیلی شبیه حسین هستند، و حتی برخی از حسین بالاتر و زرنگ‌تر! هستند. حماسه‌ای که حسین رقم زد، روزیِ او بود، اگر یک روز دوباره پای عمل برسد، امثال حسین فهمیده‌ها فراوان داریم که مانند حسین خودشان را نشان بدهند.

وی در ادامه افزود: جوانان امروز ما باید باور کنند، که هرجا که باشند می‌توانند هرکاری را انجام دهند. باور من این است فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت در وجود تک تک این بچه‌های مشتاق وجود دارد، و اگر موقعیتی پیش بیاید و عرصه‌ای برای آنها ایجاد شود حماسه‌هایی می‌آفرینند که ماندگار می‌شود.

منبع: مشرق 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار