نشریه آمریکایی: آیت‌الله خامنه‌ای از رهبران قدرتمند دنیا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79138
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۳
شاخص : در توضیح نشریه فوربس آمده است، موئلفه هایی چون«عمق نفوذ در افکار عمومی، منابع و امکانات در اختیار، فعال و اثر گذار در حوزه قدرت، جریان داشتن قدرت در حوزه های مختلف» ویژگی‌های‌ انتخابِ قدرتمندترین افراد جهان بوده است.

به گزارش پایگاه شاخص ،نشریه آمریکایی “فوربس” (Forbes) فهرست سال ۲۰۱۵ قدرتمندترین افراد جهان را از دید این نشریه منتشر کرد. در این فهرست که روز چهارشنبه منتشر شد، اسامی ۷۳ مرد و زن منتشر شده است که قدرتمندترین افراد جهان لقب گرفته اند و اقداماتشان دنیا را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در فهرست امسال فوربس، علاوه بر نام آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ایران، افرادی چون “ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان، “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا،”شی جین پینگ” رئیس جمهوری چین، “نارندرا مودی” رئیس جمهوری هند قرار دارند.

گفتنی است، در فهرست فوربس اسامی رهبران کشورها، کارآفرین ها، سرمایه داران و افراد خیر نیز به چشم می خورد.

نشریه فوربس در توضیح چگونگی تهیه این لیست، گفته است: «برای تهیه این فهرست، نام صدها نفر در سراسر جهان را بررسی کرده است. برای تهیه این فهرست فوربس چهار عامل را در نظر گرفته است، نخست اینکه آیا این افراد بر جمعیت بزرگی اعمال نفوذ دارند یا خیر؟

عامل دوم که در تهیه این فهرست در نظر گرفته شد، منابع مالی تحت کنترل هر کدام از این افراد بود و عامل سومی که فوربس در نظر گرفت، این بود که اگر کاندیدای مورد نظر در حوزه های مختلف قدرت دارد یا خیر و قدرت او تنها به یک حوزه محدود نباشد و عامل چهارم نیز این بود که کاندیداها به طور فعالانه از قدرت خود استفاده کنند.»

سند/ فوربس

در حالی فوربس به عمق نفوذ استراتژیک و قدرت جهانی رهبر انقلاب اشاره می‌کند، که مدیریت استراتژیک آیت الله خامنه ای در مذاکرات ایران با کشورهای ۱+۵ (که قدرت های جهانی نام گرفته اند!) از دید هیچ صاحب نظری پوشیده نمانده است.

استراتژی حکیمانه و مدیریت مقتدرانه رهبر انقلاب در هدایت و مدیریت مذاکرات هسته­‌ای را می توان در در چند بخش معرفی کرد:

– تضعیف و کنترل خط نفوذ دشمن: تفهیم قابل اعتماد نبودن استکبار، باز کردن مشت دشمن و نشان دادن دست چدنی آنها در زیر دستکش مخملی.

– ایستادن در برابر فتنه شکاف اجتماعی: جلوگیری از فتنه دشمن برای دوقطبی کردن جامعه در طول مذاکرات، که تهدید بزرگی برای کشور بود.

– بی اثر کردن حربه تحریم: طرح نظریه”اقتصاد مقاومتی” و تدوین سیاست های کلان آن و تلاش برای ریل گذاری شدن این سیاست، تا نشان دهنده چشم انداز کلان اقتصاد کشور باشد و نیز حربه تحریم را کند کنند و در درازمدت، این ابزار را از دست دشمن خارج کنند.

– ریل گذاری با حفظ عزت و استقلال: ترسیم خطوط قرمز هسته ای از اقدامات دیگر امام خامنه ای در طول مذاکرات بود. این خطوط قرمز موجب می شد در عین پذیرش محدودیت ها، صنعت هسته ای کشور تعطیل نشود و عزت و استقلال کشور مصون بماند و از پیش روی های قدرت های استکباری ممانعت به عمل آورد و آنها را عقب براند.

–  هدایت و حمایت از تیم مذاکره کننده: حمایت همه جانبه در عین هدایت ها و انتقادات در طول مذاکره از تیم مذاکره کننده هسته ای، که آنها را از فشار روحی داخی خارج کرد و آنها خیالشان راحت بود که خواه با توافق برگردند و خواه به خاطر مقاومت و اصرار بر خطوط قرمز، به توافق نرسند، با استقبال مواجه خواهند شد. این حمایت ها در بیرون هم موجب تقویت روحی و افزایش اعتماد به نفس تیم مذاکره کننده شد؛ چون تیمی بود که متکی به حمایت شدید رهبر انقلاب اسلامی، مسئولان و مردم مذاکره می کرد.

همانظور که در توضیح نشریه فوربس آمده است، موئلفه هایی چون«عمق نفوذ در افکار عمومی، منابع و امکانات در اختیار، فعال و اثر گذار در حوزه قدرت، جریان داشتن قدرت در حوزه های مختلف» ویژگی این افراد برای انتخاب در لیست قدرتمند ترین افراد جهان بوده است.

گفتنی است که اقدام این نشریه آمریکایی در انتشار نام مسئولان عالی جمهوری اسلامی ایران در لیست قدرتمند ترین افراد جهان تا کنون سابقه نداشته است. این اتفاق در حالی رخ داده است که مدیریت استراتژیک و عمق نفوذ رهبر انقلاب در ساماندهی و هدایت مذاکرات هسته ای ایران با غرب، به حدی تاثیر گذار و آشکار بوده که قدرت عمل رسانه های غربی در سانسور این دست قدرت الهی را از آنان گرفته است.

منبع : جام نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار