ایران جانبی

» نشر و مطالب غیر واقع انتخاباتی در فضای مجازی جرم و قابل تعقیب کیفری است
کد خبر: 198765
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۸
رئیس کل دادگستری قزوین:
شاخص : جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به تخلفات و جرایم انتخاباتی استان قزوین با حضور رئیس کل دادگستری و جمعی از مدیران ارشد قضائی، اجرایی واطلاعاتی استان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در این نشست با اشاره به لزوم حضور حداکثری مردم در انتخابات گفت: حضور حداکثری و سلامت انتخابات ، صدای واحد ِ مسئولین قضایی، امنیتی ، نظارتی و اجرایی است و این ادبیات واحد و هم زبانی، با هم دلی مدیران نتایج مثبتی را برای آحاد مردم در پی خواهد داشت .

  وی متذکر شد: باید تمام سعی و تلاش بر این باشد تا با انتخاب مردم بهترین ها به مجلس راه پیدا کنند که این حق مردم است و ما مسئولین وظیفه داریم با تضمین سلامت ِ کلیه مراحل انتخابات ، حضور همه اشخاص حتی دارای  حداقل  نمره صلاحیت را در رقابت انتخاباتی فراهم نماییم .

  مقام عالی قضایی در استان با پیشنهاد اعضاءِ ستاد خواستار تشکیل کارگروه ویژه فضای مجازی در ایام منتهی به انتخابات شد و بیان داشت: به ادمین های کانالهای فضای مجازی طی جلساتی متذکر شوید که نشر و باز نشر مطالبِ غیر واقع و تخریبی هم به مانند تولید این اخبار جرم و مورد تعقیب مدعی العموم قرار خواهد گرفت .

حجت الاسلام والمسلمین قدرتی اذعان داشت: به تمام مسئولین متذکر می شویم از اعمال جانبدارانه در حیطه وظایف خود  به گونه ای که سبب شود از کاندیدا  یا طیف خاصی حتی بصورت ضمنی حمایت شود جداً خودداری نمایند .

    در ادامه دادستان عمومی و انقلاب قزوین در خصوص بهره برداری از اموال بیت المال گفت: هیچ شخص یا نهادی مجاز نیست به نفع نامزد یا نامزدهای خاص از اموال و امکانات بیت المال بهره ببرد.

محمد قاسمی در خصوص نقش فضای مجازی افزود:  فضای مجازی قوی ترین حریف در مقابل سلامت انتخابات است که با رصد این فضا می توان این تهدید را به فرصتی جهت رشد شور و هیجان انتخاباتی برای مردم مبدل کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار