ایران جانبی

» مذاکره با آمریکا یعنی تکرار اشتباهات گذشته/ دولت در حفظ و حراست از دستاوردهای نظام کوشا باشد
کد خبر: 170710
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۶
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد
شاخص : نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمانی که این خوی استکبارگری در وجود استکبار جهانی و آمریکای جنایت کار وجود دارد بدون شک نشست با آن‌ها برای ما یک شکست است.

سید ناصر موسوی لارگانی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اعلام آمادگی آمریکا برای مذاکره با ایران اظهار کرد: پیامبر اکرم فرمودند که مومن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود و نکته دیگر اینکه آزموده را آزمودن خطاست.

وی با بیان اینکه آمریکا و اتحادیه اروپا هیچ تفاوتی با هم ندارند و نباید به هیچکدام اعتماد کرد افزود: هنوز حدود ۳سال از امضای توافق نامه ۱+۵ می‌گذرد و آمریکا تمام تعهدات خود را زیر پا گذاشته و بدعهدی کرده است.

موسوی لارگانی در ادامه گفت: وقتی که آمریکا تعهدات خود در برجام را زیر پا گذاشته و نقض کرده است، بدون شک مذاکره دوباره با چنین افرادی اشتباه محض است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در همان نشست هشدار دادند که آمریکا و اروپا بدعهد هستند و از ابتدای انقلاب تا الان بدعهدی‌های زیادی را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران داشته‌اند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید از دیگران عبرت بگیریم گفت: شاهد بودیم که کره شمالی به مذاکره با آمریکا نشست و قرارداد نوشت اما بی‌نتیجه ماند.

وی تصریح کرد: تا زمانی که این خوی استکبارگری در وجود استکبار جهانی و آمریکای جنایت کار وجود دارد بدون شک نشست با آن‌ها برای ما یک شکست است.

آمریکا و هم پیمانانش به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند

موسوی لارگانی عنوان کرد: این نکته را باید در نظر بگیریم که از اول انقلاب تا الان آمریکا دشمن ما بوده و اگر امروز در بحث هسته‌ای کوتاه بیاییم مسائل دیگری از جمله موشکی، حقوق بشر، حزب الله و سپاه قدس را پیش خواهند کشید و دست بردار نیستند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه آمریکا و هم پیمانانش به دنبال براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند افزود: اروپا و آمریکا هیچ علاقه‌ای به اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استوار و مقتدرانه بایستد، ندارند و فقط براندازی نظام را دنبال می‌کنند.

وی در ادامه ابراز کرد: نکته قابل توجه دیگر این است که آمریکا به ایران می‌گوید باید برگردید به ۴۰ سال قبل که ما تمام اختیارات کشور شما را در دست بگیریم و هر کاری دلمان می‌خواهد بکنیم.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پیش از انقلاب اسلامی آمریکا و اروپا تمام سرمایه‌های ایران را به تاراج می‌بردند افزود: مستشاران آمریکایی قبل از انقلاب در ایران از بالاترین حقوق‌ها برخوردار بودند و حتی حق توحش هم داشتند.

موسوی لارگانی تصریح کرد: مذاکره مجدد با آمریکا موجب تضعیف استقلال کشور می‌شود که نباید این اشتباه بزرگ را که قبلا اتفاق افتاده را دوباره تکرار کنیم.

وی در پایان افزود: آمریکا و اروپا بعد از برجام به هیچکدام از تعهدات عمل نکرده و تحریم‌های بانکی و اقتصادی پابرجاست با وجود اینکه ایران به تمام تعهدات خود عمل کرد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار