نصب ۱۵۰۰ کنتور هوشمند در چاه های آب کشاورزی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 71135
تاریخ انتشار: ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۰
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین خبر داد:
شاخص : قزوین- معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای قزوین گفت: با اختصاص شش میلیارد ریال اعتبار تاکنون ۱۵۰۰ کنتور هوشمند در چاه های کشاورزی استان نصب شده تا مدیریت متمرکز و هوشمند منابع آبی محقق شود.

به گزارش شاخص، یدالله ملکی صبح روز گذشته در اتاق فکر آب که به ریاست استاندار در شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار شد گفت: با اختصاص شش میلیارد ریال تاکنون ۱۵۰۰ کنتور هوشمند در چاه های آب کشاورزی استان نصب و مدیریت منابع آبی عملیاتی شده است.

ملکی یادآورشد: در حال حاضر در استان حدود ۵۵۰۰ تا شش هزار چاه دارای مجوز داریم که سه هزار چاه نیز غیرمجاز است که در یک برنامه دو ساله باید چهار هزار حلقه چاه کشاورزی با نصب کنتور هوشمند در چرخه مدیریت منابع آبی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: برای نصب چهار هزار کنتور هوشمند دیگر به حدود ۱۶ تا ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیازمندیم که از محل اعتبارات طرح تعادل بخشی تامین خواهیم کرد.

ملکی گفت: با نصب کنتورهای هوشمند با یک سامانه مرکزی میتوان کنترل منابع آبی را به صورت هوشمند عملیاتی کرد و در مواقع خشکسالی و بحران آب نیز دبی چاه ها را کاهش داد.

وی اظهارامیدواری کرد با اصلاح روش های آبیاری سنتی و استفاده از سیستم های مدرن و هوشمند ضمن کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی نسبت به مدیریت منابع آبی اقدام کرد.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار