نظارت جدی بر کشتارگاه‌های استان/ مردم نگران مصرف گوشت قرمز نباشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 137459
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
مدیر کل دامپزشکی قزوین عنوان کرد
شاخص : مدیر کل دامپزشکی قزوین در خصوص بروز بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو در کشور گفت: با توجه به حضور مسئولین بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه‌ها، خرید ومصرف گوشت قرمز از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی هیچ خطری مصرف کنندگان را تهدید نمی‌کند.

بهمن نقیبی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در گفت‌وگو باخبرنگار اجتماعی شاخص، خبرداد: بیش از ۱۹ هزار راس دام از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت ماه در کشتارگاههای دام استان قزوین کشتار شده است.

وی با بیان اینکه استان قزوین دارای ۲ کشتارگاه صنعتی و یک کشتارگاه نیمه صنعتی دام می باشد، افزود: ناظرین بهداشتی و شرعی دامپزشکی از زمان ورود دام زنده به کشتارگاه؛ معاینات قبل از کشتار ، نحوه ذبح دام و بازرسی لاشه پس از کشتار در این کشتارگاه‌ها حضور داشته و نظارت می‌کنند.

این مسوول ادامه داد: در ۲ ماهه فروردین و اردیبهشت سال جاری ۱۹هزار و ۵۶۷ راس گاو و گوسفند در کشتارگاه‌های استان کشتار شده که از این تعداد دام کشتار شده ۱۰۱ راس دام غیر قابل مصرف تشخیص و ۷هزار و ۱۴۸ کیلو گرم گوشت آن ضبط شده است.

نقیبی در خصوص بروز بیماری تب خونریزی‌دهنده کریمه کنگو در کشور  به عموم مردم اطمینان داد و گفت:  با توجه به حضور مسئولین بهداشتی دامپزشکی در کشتارگاه‌ها، خرید ومصرف گوشت قرمز از مراکز معتبر و تحت نظارت دامپزشکی هیچ خطری مصرف کنندگان را تهدید نمی‌کند.

وی در انتها عنوان کرد: بیماری تب کریمه کنگو از طریق مصرف گوشت گرم دام آلوده به انسان منتقل شده و می تواند موجب مرگ و میر در فرد بیمار شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار