نظارت دامپزشکی قزوین بر ذبح بیش از ۱۰میلیون قطعه مرغ در کشتارگاه طیور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153190
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴
شاخص : مدیر کل دامپزشکی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه 10میلیون 137هزار و 243 قطعه مرغ در کشتارگاههای طیور استان قزوین تحت نظارت دامپزشکی کشتار شده است.

دکتر سید بهمن نقیبی مدیر کل دامپزشکی استان قزوین در گفتگو با خبرنگار اجتماعی شاخص،  اظهار کرد:درکشتارگاه‌های طیور یک نفر مسئول بهداشتی بخش خصوصی بصورت دائم حضور داشته وکارشناسان دامپزشکی بخش دولتی بر روند کشتار طیور بصورت موردی نظارت می کند.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه ۱۰میلیون ۱۳۷هزار و ۲۴۳ قطعه مرغ در کشتارگاههای طیور استان قزوین تحت نظارت دامپزشکی کشتار شده که از این تعداد ۶۲ هزار و ۵۴۹ قطعه مرغ به وزن ۹۴هزارو ۸۸۷ کیلو گرم توسط مسئولین بهداشتی از چرخه مصرف حذف شده است.

دکتر نقیبی افزود: مرغهای تولیدی در کشتارگاههای استان در بسته بندیهای دارای تاریخ تولید و انقضاء در مراکز عرضه فرآورده های خام دامی توزیع می گردد که از زمان تولید ۷۲ ساعت تاریخ مصرف دارد که در همین راستا به عموم مردم توصیه می شود از خرید مرغ فله خودداری کرده و در هنگام خرید مرغ بسته بندی به تاریخ تولید و انقضای مندرج در روی بسته بندی دقت کرده و در صورت مشاهده تخلف در مراکز عرضه مراتب را از طریق سامانه پیامکی ۵۰۰۰۱۵۱۲ به اداره کل دامپزشکی استان قزوین اطلاع رسانی نمایند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار