نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین: نظام اخذ مالیات الهام گرفته از نگاه دینی است
کد خبر: 100321
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ - ۱:۰۹
نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: نظام اخذ مالیات الهام گرفته از نگاه دینی است و رویکرد جامعه به پرداخت مالیات رویکرد مثبتی است.

به گزارش شاخص نیوز، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در دیدار مدیرکل و جمعی از کارکنان امور مالیاتی استان قزوین، با تأکید بر این‌که مالیات درآمد پایدار و مطلوب است، اظهار کرد: سیستم مالیات الهام گرفته از نگاه دینی به خمس و زکات است و بر اساس عدل بنا نهاده شده است.

 

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) به عده‌ای که مخالف دریافت مالیات از سوی دولت بودند با این مضمون فرموده بود که نیازهای مملکت را تنها با خمس و زکات نمی‌توان تأمین کرد و ضروری است همان نگاهی که به خمس و زکات وجود دارد، به مالیات نیز وجود داشته باشد.

 

 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به این‌که خوشبختانه فرهنگ پرداخت مالیات در بین مردم جایگاه خوبی پیدا کرده است، افزود: در حالی که تا چندی پیش عده‌ای فرار از پرداخت مالیات را زرنگی به حساب می‌آوردند اما امروز این روند تغییر پیدا کرده و نگاه جامعه به چنین افرادی مثبت نیست.

 

امام‌جمعه قزوین یادآور شد: برخی از افراد جامعه متمول هستند اما حاضر به پرداخت مالیات نیستند و ضروری است مسئولان در مقابل آن‌ها موضعی از روی قدرت داشته باشند. متولیان امر بدانند اگر کوتاهی در این حوزه صورت بگیرد مدیون خواهند بود و باید در قیامت پاسخگو باشند.

 

 

وی بیان کرد: حقوق بگیران جامعه با وجود درآمد کمی که دارند، مالیاتشان را به‌روز پرداخت می‌کنند و لازم است این حساسیت در مقابل همه قشرهایی که باید مالیات پرداخت کنند وجود داشته باشد تا عدالت اجتماعی رعایت شود.

 

آیت‌الله عابدینی با تأکید بر حفاظت و حراست از بیت‌المال، اظهار کرد: حتی برای حفظ و حراست از یک ریالی که در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد باید حساسیت جدی وجود داشته باشد و نباید در این امر کوتاهی شود.

 

در ابتدای این دیدار مصطفی پورامیدی، مدیرکل امور مالیاتی استان قزوین هم گزارشی از برنامه‌های این اداره کل ارائه کرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار