نظام ادارای برای تولیدکننده‌ها دست و پاگیر شده است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168937
تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۴:۳۲
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین:
شاخص : رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: متاسفانه نظام ادرای برای تولیدکننده‌ها دست و پاگیر شده است و هر روز در دستگاه‌های مختلف قانون‌های جدیدی اضافه می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی محمد زمانی رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در همایش روز صنعت و معدن که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات اداره صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، با بیان اینکه تولید ارزش و عزت هر ملت محسوب می‌شود، اظهار کرد: تولید به معنای گسترش عدالت اجتماعی و ریشه کن کردن فقر و اشاعه رشد و نمو در یک جامعه است که می‌تواند در رفاه عمومی و معیشت مردم یک کشور نقش موثری داشته باشد.

این مسوول با بیان اینکه تولید محوریت و اساس یک کشور است، گفت: مسئولین باید نگاه وسیع‌تری نسبت به تولید داشته باشندد.

زمانی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان در جنگ اقتصادی در خط مقدم مبارزه قرار دارند اما متاسفانه برخورد ما با تولیدکننده‌ها به عنوان پرچمداران شکوفایی اقتصادی کشور در شان آن‌ها نیست.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین تصریح کرد: چگونه می‌توانیم از تولید و تولیدکننده حمایت کنیم در حالی که به راحتی حساب‌های آنان مسدود و اموالشان را توقیف می‌کنند.

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان بیشتر وقتشان را در پیچ و خم نظام اداری و بوروکراسی تلف می‌کنند ابراز کرد: متاسفانه نظام ادارای برای تولیدکننده‌ها دست و پاگیر شده است و هر روز در دستگاه‌های مختلف قانون های جدیدی اضافه می‌شود و برای اخذ یک مجوز ساده ماه‌ها زمان نیاز است.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: زمانی که تولیدکننده و فعالان اقتصادی زمان زیادی را صرف کارهای ابتدایی می‌کند چطور می‌توان انتظار داشت در واحدهای تولیدی خود به کارهای نوین دست یابند.

وی تصریح کرد: متاسفانه بستر لازم برای تولیدکننده‌ها فراهم نشده است و اگر مسئولین نمی‌توانند حمایت لازم را داشته باشند حداقل کارشکنی نکنند.

این مسوول ابراز کرد: باید جایگاه تولیدکننده را در جامعه باور داشته باشیم اما متاسفانه برخی از مسوولین در بدنه دستگاه‌ها این باور را ندارند و ما در این موضوع نیازمند یک بازنگری جدی هستیم.

زمانی تصریح کرد: از تمام دستگاه‌ها و مدیران دولتی تقاضا داریم که اساس و ارزیابی تصمیماتشان بر مبنای تولید قرار دهند.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین افزود: متاسفانه در شرایطی هستیم که مسئولین هیچ برنامه‌ای برای رخدادهای احتمالی ندارند و تمام تصمیمات را در دقایق پایانی اخذ می‌کنند و همین موضوع بسیاری از مشکلات را برای تولیدکنندگان رقم زده است.

وی با بیان اینکه باید با حمایت از کالاهای داخلی و ایرانی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی گام برداریم خاطرنشان کرد: به مدیران چابک و با‌انگیزه‌ نیاز داریم تا در شرایط بحرانی بتوانند تصمیمات درست اتخاذ کنند.

زمانی گفت: تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با وجود شرایط نامساعد اقتصادی همچنان پای کار هستند و برای تولید کالای باکیفیت تلاش می‌کنند، مسوولین هم باید با فراهم ساختن شرایط مساعد در راستای رفع موانع تولید گام بردارند.

وی خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر در جلسه گفت: با وجود تصویب قوانین خوب در راستای حمایت از تولید متاسفانه نظارت لازم صورت نمی‌گیرد.

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در انتها گفت: مجلس، دولت و مردم باید با همکاری بخش خصوصی در راستای انسجام کشور تلاش کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار