نظام جمهوری اسلامی ایران برگفته از فرهنگ عاشورا/ تلاش های مدیران در راستای اقتدار نظام باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77682
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۲۹
استاندار قزوین تاکید کرد:
شاخص : مرتضی روزبه گفت: تلاش برای افزایش کارآمدی و توانمندی نظام جمهوری اسلامی یکی از وظایف مهم و اساسی مدیران و مسوولان به شمار می رود که نباید هیچگاه آنرا فراموش کرد.

به گزارش شاخص ، مرتضی روزبه صبح امروز در پنجمین نشست با فرمانداران و بخشداران استان قزوین، قدم بر داشتن در مسیر ارزشهای دینی و معنوی را از دیگر وظایف مهم مدیران و مسوولان دانست و افزود: نظام الهام گرفته از فرهنگ عاشورا است، بنابراین کارگزاران چنین نظامی نباید هیچگاه در انجام وظایف خود کوتاهی کنند.
وی با تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان اظهارکرد: نباید خود را کارمند یا کارگزار معمولی بدانیم، چرا که ما در نظام جمهوری اسلامی زندگی می کنیم که محصول توجه به ارزش های متعالی و خون شهدا است.
روزبه با بیان اینکه هنوز برای آرمان های خود و تامین امنیت میهن اسلامی شهید می دهیم، یاد و خاطره شهید سردار همدانی را گرامی داشت و گفت: این عزیزان در راه اسلام و تامین امنیت کشور جان می دهند تا ما مدیران بهتر در مسیر خدمت رسانی به جامعه گام برداریم.
وی خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ما مدیران نباید وقت خود را به امور حاشیه ای که جز خسارت های سنگین دنیوی و اخروی برای ما چیزی دربرندارد، صرف بکنیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه عمر مدیریتی ما یک روز به پایان می رسد و باید جوابگوی اعمال خود باشیم، افزود: حکومت کردن و مدیر بودن حق الناس است و نباید به سادگی از آن عبور کرد، بلکه باید تلاش کنیم تا به شایستگی حقی که بر گردنمان گذاشته شده را ادا کنیم.
روزبه، رسالت مدیران در نظام جمهوری اسلامی را بسیار حساس و سنگین خواند و افزود: فرهنگ علوی و پیام واقعه عاشورا به ما می آموزد که چه وظیفه سختی را بدوش داریم.
وی با بیان اینکه باید برای قبول مسوولیت در نظام جمهوری اسلامی که دارای ماهیتی دینی است جرات زیادی داشت، اضافه کرد: اگر بدون انگیزه خدمت رسانی برای دسترسی به مناصب حرص و طمع داشته باشیم، برای نابودی خود و متحمل شدن خسارت های فراوان دنیوی و اخروی قدم برداشته ایم.
استاندار قزوین با تاکید بر توجه مدیران به حفاظت از بیت المال و پیشگیری از بروز فساد، گفت: در صورت توجه نکردن به این امور باید از روی خانواده شهدا و جانبازانی که سالها است درد و رنج را تحمل می کنند، شرمنده باشیم.
روزبه در ادامه به انتظارات خود از فرمانداران و بخشداران پرداخت و گفت: تلاش برای حل مشکلات مردم صرف نظر از روایتگری آنها و حرکت در مسیر مشی مقام معظم رهبری از جمله انتظاراتی است که فرمانداران و بخشداران باید به آنها توجه جدی داشته باشند.
وی، پیاده سازی اهداف دولت را مطالبه جدی از فرمانداران و بخشداران خواند و گفت: انتظار می رود اگر اولویت دولت رونق اقتصادی، حفاظت از محیط زیست و مبارزه با فساد است، همین موارد نیز در حوزه استحفاظی فرمانداران و بخشداران به عنوان اولویت مورد توجه واقع شود.
استاندار قزوین، توجه به سند آمایش سرزمین، سرکشی به خانواده معظم شهدا و ایثارگران و نزدیک کردن خود به فرهنگ ایثار و شهادت را از دیگر انتظاراتی که از فرمانداران و بخشداران می رود، دانست و خطاب به آنان گفت: مردم باید براحتی به شما دسترسی داشته باشند.
روزبه با تاکید بر اینکه فرمانداران و بخشداران باید مردم دار باشند، یادآور شد: مردم داری با مردم بازی که مساله بسیار خطرناکی است و نباید هیچگاه دچار آن شویم، تفاوت زیادی دارد.
وی از فرمانداران و بخشداران خواست تا هرگونه جابجایی نیروی انسانی در فرمانداری ها و بخشداری ها با هماهنگی استانداری صورت بگیرد.
تعامل با نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، شهرداران و اعضای شوراهای اسلامی و مدیران ادارات و دستگاه ها، شناسایی و برقراری ارتباط با نخبگان و افراد فرهیخته مناطق محل خدمت، مبارزه با فساد و تلاش برای کاهش جرایم عمومی بویژه سرقت و تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی از دیگر نکاتی بود که استاندار قزوین آنها را به عنوان انتظارات خود از فرمانداران و بخشداران مطرح کرد.
نماینده عالی دولت در استان قزوین در پایان با اشاره به پیش رو بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری، گفت: فرمانداران و بخشداران باید به عنوان مجریان انتخابات امین آرای مردم و نامزدها باشند.

منبع: خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار