نفت برنت ۶۹ دلاری شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161658
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
شاخص : قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۷ سنت، معادل نیم درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۹ دلار و ۲ سنت رسید.
 به گزارش شاخص نیوز : به دنبال امیدواری‌ها به اینکه ممکن است اختلافات تجاری آمریکا و چین بدون وارد آمدن آسیب عمده به اقتصاد جهانی حل و فصل شود، بازار‌های نفت امروز شاهد افزایش قابل توجه قیمت‌ها بود.

با این وجود با توجه به اینکه همچنان مازاد عرضه در بازار وجود دارد و این مسئله تولیدکنندگان را وادار می‌سازد تا برای به دست آوردن سهم بیشتر از بازار قیمت‌های رقابتی تری را پیشنهاد کنند، قیمت نفت همچنان نوسان محدودی را شاهد است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۷ سنت، معادل نیم درصد افزایش نسبت به رقم پایانی جلسه قبل به ۶۹ دلار و ۲ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۴۲ سنت، معادل ۰.۷ درصد افزایش به ۶۳ دلار و ۸۴ سنت رسید.

پس از افت قیمت ۲ درصدی نفت در روز جمعه، قیمت‌ها در معاملات ساعت‌های اروپایی و آمریکایی روز دوشنبه بیش از ۲ درصد رشد داشت.

نگرانی‌ها از تداوم اختلافات تجاری بین آمریکا و چین و نامشخص بودن توازن عرضه و تقاضا در بازار‌های نفت منجر به آشفتگی در معاملات شده است.

بانک آمریکایی جی پی مورگان در گزارشی نوشت: ریسک وقوع جنگ تجاری بین آمریکا و چین بازار‌های جهان از جمله بازار کالا‌ها را آشفته کرده است.

علاوه بر ریسک ناشی از سیاست‌های حمایتگرایانه، شاهد تغییرات مهمی در دولت ترامپ بوده ایم که ریسک تحریم‌های احتمالی علیه کشور‌های مهم صادر کننده نفت یعنی ایران، ونزوئلا و روسیه را افزایش داده است.

تجار گفتند: آمار‌های میزان ذخایر نفتی آمریکا که طی روز‌های سه شنبه و چهارشنبه منتشر می‌شود، احتمالا وضعیت بازار نفت را روشن‌تر خواهد کرد. آمار‌های انستیتوی نفت آمریکا در مورد میزان ذخایر نفت این کشور امروز منتشر می‌شود. دولت آمریکا نیز آمار‌های رسمی خود در این باره را فردا منتشر خواهد کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار