نفس گیرترین جاده دنیا+عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67388
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۴
شاخص : جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) یک جاده 8.3 کیلومتری در شمال کشور نروژه که روستای Karvag رو به Vevangمتصل می کنه. بدون تردید این جاده نمونه ای بی نظیر در هنر جاده سازی و پل سازی در دنیاست.

سرویس گردشگری شاخص، جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) یک جاده ۸٫۳ کیلومتری در شمال کشور نروژه که روستای Karvag رو به Vevangمتصل می کنه. بدون تردید این جاده نمونه ای بی نظیر در هنر جاده سازی و پل سازی در دنیاست.

ابتدا قرار بود در این مسیر یه خط راه آهن احداث بشه که این برنامه اجرا نشد و در دهه ۷۰میلادی برنامه ریزی جدی برای ساخت جاده آغاز و در ۷ ژوئیه ۱۹۸۹ افتتاح شد. ساخت این جاده فوق العاده ۱۲۲میلیون کرون نروژی هزینه داشت که ۲۵ درصد اون از محل مالیات و باقی از طریق کمک های مردمی تامین شد. قرار بود که به مدت ۱۵ سال عوارض جاده ای برای اون  وضع بشه که از سال ۱۹۹۹ این موضوع منتفی شد و در حال حاضر رایگان و بدون عوارض هست.

این جاده که شامل هشت پل و مکانهای متفاوت برای تفریح و استراحته در حال حاضر یکی از جاذبه های توریستی کشور نروژ به حساب میاد و مناظر دیدنی فوق العاده ای داره و یکی از پل های این جاده مخصوصا برای ماهیگیری طراحی و ساخته شده.

اینجا یکی از معروفترین جاده های دنیاست که تا حالا فیلم های زیادی مربوط به رانندگی و تبلیغات اتومبیل در اون تصویربرداری شده. به نظر شما رانندگی تو این جاده نفس گیر نیست؟

.

.

.

.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار