نفوذ در مدیریت‌ها و عزل و نصب‌های بیجا از معضلات جدی قزوین است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 190580
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۹:۰۵
نماینده ولی‌فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: در استان قزوین نفوذ و عزل و نصب های بیجا از معضلات جدی ماست.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی چهارشنیه شب در دیدار با حجت الاسلام روح الله شاهمرادیان معاون فرهنگی و آموزشی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: استان قزوین پیش از آنکه تبدیل به قطب صنعتی شود قطب کشاورزی کشور بوده است و گاهی هم این دو حوزه صنعت و کشاورزی عامل هم افزایی و پیشرفت و توسعه استان می شود.

امام جمعه قزوین افزود: در استان قزوین اهمیت حوزه کشاورزی غیرقابل انکار است، به گونه ای که مقام معظم رهبری در اولین سفری که به استان ما داشتند به ویژگی ها و برجستگی های حوزه کشاورزی قزوین توجه ویژه ای نشان دادند. ایشان در این سفر به وزیر نیرو که در آن زمان آقای بیطرف بودند فرمودند؛ آقای بیطرف نسبت به دشت قزوین بیطرف نباشید.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: تاکید رهبری به حوزه کشاورزی و دشت قزوین در سفری که به استان قزوین داشتند نشان از این دارد که باید مردم این خطه قدر آب و خاک خود را بدانند. ایشان دشت قزوین و حوزه کشاورزی آن را به نسبت همه جغرافیای ایران اسلامی مدنظر قرار دادند بنابراین باید توجه همه مسئولان و مردم نسبت به این حوزه افزایش یابد.

وی گفت: لقمه حلال و پاک منشا همه مسائل زندگی ماست و پذیرش نماز، استحکام خانواده، هدایت جوانان، رفع گرفتاری ها، کسب موفقیت ها، مقبولیت روزه و حج و تاثیرپذیری از قرآن را رقم می زند و شما به عنوان دیدبانان دین و زندگی مردم در این حوزه خدمات خوبی انجام می دهید و باید اهتمام ویژه نیز داشته باشید.

عابدینی ادامه داد: در استان قزوین نفوذها و عزل و نصب های بیجا از معضلات جدی ماست، یعنی چپ و راست با رایزنی های گسترده فردی را به عنوان مسئول معرفی می کنند.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: گزینش های ناشایست در مدیریت های استان شرایطی را رقم می زند که در آینده همان مدیر با پرونده ای سنگین از تخلفات دستگیر می شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: متاسفانه به واسطه حضور برخی قلدرها که هنوز سیطره حضورشان در استان سایه انداخته است ما شرایط خوبی در این فضا نداریم و مردم درحال اذیت شدن هستند. بنابراین یکی از حوزه هایی که باید مراقب نفوذ باشد جایگاه شماست که بیشتر از این دچار لطمات جبران ناپذیر نشویم.

آیت‌الله عابدینی تصریح کرد: انتخاب های ناشایست افراد بی لیاقت را ضایع و افراد صالح و شایسته را منزوی می کند، بنابراین در نهادی که شما عزیزان حضور دارید مراقبت از این مسائل داشته باشید که شاهد از بین رفتن استعدادهای جوانان لایق نشویم.

وی با اشاره به ضرورت تولید ژلاتین حلال بیان کرد: بازار مصرف این ژلاتین خیلی مهم است و باتوجه با جمعیت گسترده مسلمانان در کل جهان باید بحث ژلاتین حلال را جدی بگیریم تا بتونیم بحث صادرات را گسترش دهیم. اینکه رهبری فرمودند سال رونق تولید ملی، یعنی ما باید در فضایی وارد شویم که پازل این قطعات تولید را کنار هم قرار دهیم و نقشه و جریان تولید را راه اندازی کنیم.

امام جمعه قزوین در پایان بیان کرد: بحث ژلاتین حلال مبحث مهمی است که در حوزه خوراکی و داروسازی و لبنیات مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین اگر شما عزیزان که در این فضای دام زنده فعالیت دارید خیلی خوب است که برنامه ریزی جدی برای این حوزه داشته باشید.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار