نفوذ فرهنگی بیگانه با برجام هسته ای/ برجام راه را برای حمله نظامی به ایران هموار می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74203
تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۰۷
فعال بسیج دانشجویی دانشگاه بین الملل امام خمینی(ره) عنوان کرد:
شاخص : فعال بسیج دانشجویی دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) با اشاره به نقض خطوط قرمز در برجام اظهار کرد: برجام راه را برای حمله نظامی به ایران هموار می‌کند.

محسن اکبرشاهی فعال بسیج دانشجویی دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) صبح امروز در گفت گو با خبرنگار سیاسی شاخص، اظهار کرد: یکی از بزرگترین ظلم هایی که در حق کشور ایران صورت گرفته تبدیل مسئله ی هسته ای به مسئله ی جناحی است.

وی با اشاره به موضوع اتمام نفت طی سال‌های آینده افسانه نیست، گفت: طبق برآوردهای انجام شده، ذخیره نفت ایران بیش از ۸۰ سال جواب گوی نیاز های مردم ایران نخواهد بود و بعد از آن رو به اتمام است.

اکبرشاهی در ادامه با بیان این که کشور اندونزی نمونه ای از کشورهای دارای ذخایر نفتی بود که درحال حاضر یکی از وارد کنندگان نفت می باشد ابراز کرد: کشور ایران برای جلوگیری از این بحران که درآینده ای نه چندان دور به آن گرفتار خواهد شد راهی جز استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای نخواهد داشت.

وی با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) بیان کرد:” کسی که علم دارد قادر است یورش ببرد ولی کسی که علم را از دست می دهد بر او یورش خواهند برد” ؛ آمریکا نه تنها با علم و دانش کسب شده ما بلکه با اسلام ناب مبتنی بر اصل ولایت فقیه که لازمه ی کشور اسلامی ایران است، مشکل دارد.

این فعال سیاسی با اشاره به این که تعداد زیادی از خطوط قرمز تعیین شده توسط مقام معظم رهبری در برجام هسته ای نقض شده است اضافه کرد: متاسفانه ۱۷ مورد از ۱۹خطوط تعیین شده نقض شده است .

اکبرشاهی در ادامه گفت: طبق متن انگلیسی برجام دو تهدید جدی برای ایران وجود دارد؛ موضوع اول اینکه تعداد ۱۳۰ بازرس آژانس که در واقع جز سرویس‌های جاسوسی و اطلاعاتی هستند در فاصله زمانی بلند مدت در کشور مستقر خواهند شد و بر اطلاعات امنیتی و نظامی کشور ما دسترسی خواهند داشت.

وی توضیح داد: تهدید دیگری که از سوی برجام متوجه ملت ایران می شود صرف نظر از نفوذ سیاسی و نظامی، نفوذ فرهنگی است؛ طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نفوذ فرهنگی برجام به مراتب بیشتر از نفوذ نظامی خواهد بود و این تهاجم فرهنگی یکی از دلایل فروپاشی شوروی بود.

فعال بسیج دانشجویی دانشگاه بین الملل امام خمینی (ره) در پایان هدف اصلی تحصن در مقابل مجلس شورای اسلامی را پاسداری از خون شهدا به ویژه شهدای هسته ای کشور و جلوگیری از به مخاطره افتادن استقلال کشور برای نسل های آینده بیان کرد و گفت: این تحصن برای دفاع از حریم ولایت فقیه انجام گرفت و به وسیله آن پیام خود را به گوش نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی رساندیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار