هزینه میلیاردی برای برگزاری فصل شیدایی درقزوین کذب است
کد خبر: 112472
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۴:۳۵
دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین:
شاخص : کاظمی گفت: عده‌ای در مسیر جریان خودباخته در برابر فرهنگ غربی قرار گرفته و این‌گونه تلقین می‌کنند که در حال حاضر ذائقه فرهنگی مردم تغییر کرده و برنامه‌های دینی و انقلابی مورد علاقه نیست.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، عباس کاظمی دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته شهر قزوین در مسجدالنبی اظهار کرد: استان قزوین ظرفیت‌های بسیاری در همه زمینه ها بخصوص حوزه فرهنگی دارد که جلوه بی نظیر آن را در ایام برگزاری نمایش فاخر فصل شیدایی شاهد بودیم.

وی با اشاره به گزارشی از دستاوردهای نمایش فصل شیدایی، افزود: ما خود را موظف به ارائه این گزارش می‎دانیم چراکه حامیان اصلی این برنامه عظیم که در کل کشور همه توجهات را به خود جلب کرده، مردم هستند.

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین ادامه داد: این برنامه فاخر فرهنگی در ابتدا با پشتیبانی خانواده معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و در یک کلام اصحاب و اهالی مسجد شروع به کار کرد و خروجی آن افتخار بزرگ فرهنگی در استان شد.

این مسوول تصریح کرد: این تجربه ارزشمند و سرمایه گران‌قیمت قطعا در شهرها و استان‌های دیگر بازخوانی خواهد شد و اثر کار فرهنگی مخلصانه که همراهی مردم را با خود دارد مسلما این چنین عظیم است.

کاظمی با بیان اینکه فصل شیدایی به مدت ۲ سال است که در کشور آغاز به کار کرده، عنوان کرد: این نمایش در ۱۶ منطقه از کشور عزیزمان و البته در مسیر نجف به کربلا در ایام اربعین اجرا شده و در هر نقطه و موقعیتی با استقبال بی نظیر مردم مواجه شده است.

وی تاکید کرد: در شرایطی که هجوم شبکه‌های ماهواره‌ای، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی همه فضای کشور را تحت شعاع خود قرار داده، می‌بینیم که نمایشی مبتنی بر آموزه‌های دینی و انقلابی مورد استقبال پرشور مردم قرار می‌گیرد.

برخی از مسوولین فرهنگی مصداق بارز نفوذ فرهنگی هستند

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین اذعان داشت: عده‌ای در مسیر جریان خودباخته در برابر فرهنگ غربی قرار گرفته و این‌گونه تلقین می‌کنند که در حال حاضر ذائقه فرهنگی مردم تغییر کرده و برنامه‌های دینی و انقلابی مورد خواست و علاقه آن‌ها نیست.

این مسوول افزود: از جمله آثار تهاجم فرهنگی همین است که برخی از مسوولین در دوران حاکمیت جمهوری اسلامی با همه هزینه‌هایی که در راه انقلاب پرداخته‌ایم به خود اجازه می‌دهند که آثار تولیدی توسط غرب را که در واقع کشنده روح و معنویت انسان است به جامعه تزریق کنند و این اقدام همان مقصود غرب و دشمنان است.

کاظمی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی خط بطلانی را بر موضع رعب و وحشت برخی از مسوولان در برابر غرب کشید، ابراز کرد: نفوذ فرهنگی دشمن یعنی مسوولی در دستگاه فرهنگی که اینگونه در مقابل تولید فرهنگی یک اثر فاخر دینی و انقلابی که مردم و دلسوزان انقلاب آن را تحسین و تکریم کرده‌اند، می‌ایستد.

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین در ادامه گفت: متاسفانه کسانی مسوولیت فرهنگی را بر عهده دارند که حتی وقتی برنامه‌ای مردمی متناسب با آموزه‌های دینی و انقلابی تولید می‌شود، جریان‌ها و اظهارات کذبی را به راه می اندازند که در مسیر و خواست و اراده دشمن است.

جوانان مومن و انقلابی امروز در عین غربت و مظلومیت پرچمدار کار فرهنگی هستند

این مسوول با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص فصل شیدایی مبنی بر اینکه «این پدیده یک هنر بومی و کاملا ایرانی است»، افزود: موضوع خلقت تا ظهور و حقایق اسرائیل که باید به نسل جدید منتقل شود در این نمایش با استفاده از جلوه‌های جدید هنری و جاذبه نور و تصویر به نمایش درآمد.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بر گسترش فصل شیدایی در شهرها و استان‌های دیگر تاکید کرده‌اند، اظهار کرد: استان قزوین هم این ظرفیت را دارا بود و تعدادی از جوانان مومن و انقلابی که امروز در عین غربت و مظلومیت پرچمدار کار فرهنگی هستند، تلاش کردند تا این نمایش هم در قزوین به اجرا درآید.

کاظمی بیان کرد: مجموع سازمان رسانه‌ای اوج و مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی «مهنا» متولی این برنامه بودند که از گروه‌های حرفه‌ای و هنرمند تشکیل شده‌است.

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین خاطرنشان کرد: در ابتدای کار با حمایت‌ها و پشتیبانی آیت‌الله عابدینی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان مواجه شدیم و در ادامه از همراهی همه مسوولین استان برخوردار شدیم.

مشارکت مسوولین به دور از جریان‌های سیاسی مهم‌ترین دستاورد فصل شیدایی بود

این مسوول تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم این برنامه جلوه‌ای از مشارکت همه دستگاه‌ها و مسوولین بود که به دور از هرگونه جریانات سیاسی، بدون اینکه منتظر دعوت کسی باشند با جان و دل و داشته‌های خود روی کار آمدند تا برای رضایت خدا و مردم کار کنند.

وی در ادامه گفت: استاندار محترم و معاونین ایشان بخصوص معاون سیاسی و امنیتی، سپاه صاحب‌الامر(عج)، سپاه ناحیه امام حسن(ع)، لشگر ۱۶ زرهی، تیپ ۱۱۶ شهید صفوی، صدا و سیمای مرکز استان و شهرداری قزوین با همه دستگاه‌های مرتبط و ده‌ها ارگان دیگر در اجرای این برنامه مشارکت کردند.

کاظمی عنوان کرد: بیش از ۹۰درصد این برنامه، توسط گروه‌های مردمی در سطح استان انجام شد که بزرگترین سرمایه محسوب می‌شود و در طول ۱۲روز بیش از ۱۷۲ هزار نفر از فصل شیدایی دیدن کردند و در شب آخر با ۲۷ هزار مخاطب در سطح کشور رکورد شکستیم.

دبیر ستاد مردمی جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی قزوین در پایان با اشاره به هجمه‌ها و ادعاهای کذب برخی افراد در مورد هزینه یک میلیاردی اکران فصل شیدایی در قزوین گفت: مجموع هزینه ریالی این برنامه تنها ۳۵۴ میلیون تومان بود و به دلیل حضور همه جانبه مردم و خیرین فرهنگی استان توانستیم این برنامه را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار