نقاط آسیب پذیر در روستاهای قزوین شناسایی می شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167708
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن:
شاخص : معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن قزوین،شناسایی نقاط آسیب پذیر و اقدام های لازم جهت پیشگیری و کاهش خسارت در مواقع بحرانی در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مجید کشاورز معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن قزوین اظهار کرد: استان قزوین از گذشته های دور همواره در معرض خطرات ناشی از سوانح غیرمترقبه، به خصوص زلزله بوده که با توجه به افزایش حجم ساخت و سازهای روستایی و وجود برخی خطرات از جمله رانش زمین در مناطقی مانند الموت، شناسایی و راهکارهای مناسب در مواقع بحرانی از سوی این نهاد به مدیریت بحران استان ارائه شد.

وی ادامه داد: ساخت و ایجاد مسکن مقاوم، اسکان موقت، شناسایی بافت های فرسوده نیازمند بازسازی، آواربرداری هنگام وقوع زلزله، زمان مناسب بازسازی ها و در نهایت شناسایی مناطق پرخطر از جمله موارد مورد مطرح در کارگروه یاد شده بود.

کشاورز، وظایف و نقش دستگاه های اجرایی را هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه بسیار با اهمیت دانست و یادآور شد: برای این منظور مقرر شد هماهنگی های لازم با مجموعه هلال احمر، راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری به عمل آید.

کشاورز در بخش دیگری از سخنان خود، آموزش، فرهنگ سازی و شناخت پدیده های طبیعی و مقابله با آن جهت کاهش خسارت ها را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: در این راه با برنامه ریزی و شناخت ظرفیت ها می توان تا حدود قابل توجهی نسبت به کاهش تهدیدها گام برداشت و آن را به فرصتی برای بهسازی و مقاوم سازی منازل روستایی تبدیل کرد.

استان قزوین دارای ۸۴۲ روستا و ۹۰ هزار واحد مسکونی روستایی بوده که از این تعداد حدود ۴۵ هزار واحد آن مقاوم سازی شده است.

منبع: ایرنا

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار