نقشه اسرائیل بزرگ تمامی کشورهای اسلامی را در بر می‌گیرد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65283
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۵۲
یادداشت روز؛
شاخص : زیاده‌خواهی صهیونیست‌ها اتحاد کشورهای اسلامی را در موضع‌گیری در برابر صهیونیست‌ها می‌طلبد.

به گزارش شاخص، صهیونیسم نام گروهی از یهودیان است که خواستار آن بودند که فلسطین را وطن یهود قرار دهند؛ بنیان‌گذار این جنبش تئودور هرتزل متولد ۱۸۶۰ در بوداپست مجارستان و متوفی به سال ۱۹۴۰ است.

هرتزل در سال ۱۸۹۵ کتابی تحت یهود به چاپ رساند و در جهت دست‌یابی به اهدافش در سال ۱۸۹۷ کنگره‌ای در شهر بال سوئیس تشکیل داد؛ در این جلسه هرتزل و دوستانش روی کشور فلسطین که در تجهیز احساسات اثر بیشتری داشت به توافق رسیدند.

وی در خاطرات خود در تاریخ ۱۲ ژوئن ۱۸۹۵ می‌نویسد ؛ ما به آرامی امر خلع مالکیت خصوصی را در سرزمین‌هایی که به ما اختصاص یافته است اجرا کنیم.

حقیقت امر این است که هرتزل با اشاره به این مسئله سیاست خریداری زمینهای فلسطینیان را برای ایجاد کشور اسرائیل رقم زد.

واقعیت این است که آن‌‌ها از نا‌آگاهی فلسطنیان سو استفاده کرده و به ایجاد یک کشور در درون مرزهای کشور فلسطین مبادرت کردند بدون توجه به این نکته که حق مالکیت مساوی با حق حاکمیت نیست.

۱۴۲۶۹_۲۷۶

حال آن‌که کشور بریتانیا در راستای تحقق موجودیت کشور اسرائیل کمک‌های فروانی به صهیونیست‌ها کرد؛ به طور مثال کشور انگلیس ۶۰۰ کیلومتر مربع از زمین‌ها را به طور رایگان یا به قیمت ارزان به شرکت‌های صهیونیستی داد و ۶۸۰ کیلومتر مربع نیز توسط خانواده‌های یهودی به صهیونیست‌ها واگذار شد و ۸۰ کیلومتر مربع را نیز صهیونیست‌ها به زور از فلسطینیان گرفتند و ۶۵۰ کیلومتر مربع نیز از قبل در در مالکیت یهودیان بود که در جمع ۲۰۰۰ کیلومتر مربع از ۲۷۰۰۰ کیلومتر مربع از مساحت کل کشور فلسطین به دست صهیونیست‌ها افتاد.

صهیونیست‌ها برای ایجاد یک کشور مستقل و گردآوری یهودیان سراسر دنیا در آن نیاز به زمین‌های بیشتری داشتند که در راستای تحقق این امر به حمله به روستاهای مجاورو شهرک‌سازی‌های غیر قانونی روی آوردند.

صهیونیست‌ها اهداف دیگری نیز از حمله به روستاهای مجاور و شهرک سازی‌های غیر قانونی داشتند که می‌توان به دست‌یابی به رویای صهیونیستی یعنی همان نقشه سرزمین‌های اسرائیل بزرگ را که تقریبا تمامی منطقه خاورمیانه را شامل می‌شود، نام‌برد.

آن‌ها جهت دست‌یابی به اهداف خود از هیچ اقدامی دریغ نکردند به طور مثال تلاش‌هایی که صهیونیست‌ها برای نیل به اهدافشان انجام دادند را می‌توان در مواردی چون حمله به مصر، لبنان و سوریه دید.

zionism

پررنگ شدن نفرت شهرک‌نشینان صهیونیستی به جای همزیستی مسالمت‌آمیزبا فلسطینیان که همزمان با اقدامات رژیم صهیونیستی جهت طرح‌های جدید برای شهرک‌سازی درآن سوی مرزهای اشغالی را می‌توان به عنوان نقطه‌ای برای از سر‌گیری زیاده‌خواهی‌های این رژیم دانست.

حتی اقدام شهرک‌نشینان صهیونیست در یورش به منازل فلسطینیان و به آتش کشیدن خانه و کاشانه آن‌ها که در نتیجه آن ساکنانن این منازل ساکنان این منازل دچار سوانح سوختگی شدند و یک نوزاد فلسطینی نیز زنده زنده در آتش بغض و کیینه صهیونیست‌ها سوخت که می‌توان این موضوع را در همین راستا تحلیل کرد.

یکی دیگر از مواردی که لازم به ذکر است جداسازی یهودیان و دین یهود از صهیونیست‌ها است؛ اعمال صهیونیست‌ها خود گواهی بر پایبند نبودن آن‌ها بر احکام دین یهود است به طور مثال مجازات قتل ، کشته شدن فرد قاتل است و همچنیین مجازات ضرب و جرح مادر یا پدری نیز کشته شدن فرد ضارب است اما در عمل چیزی از رعایت این احکام در میان صهیونیست‌ها دیده نمی‌شود.

نکته آخری که به ذهن خطور می‌کند خطر زیاده‌خواهی‌های این غده سرطانی است که کشورهای اسلامی را که در منطقه خاورمیانه قرار دارند را تهدید می‌کند و اتحاد این کشورها را برای مبارزه با این زیاده‌خواهی‌ها می‌طلبد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ی۳/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار