نقش‌آفرینی دستگاه قضا در خدمت به مردم/ دستگاه‌های اجرایی خط قرمزهای قانون را بن بست ندانند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96880
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ - ۱:۱۵
رئیس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره  به انتظارات مردم از دستگاه‌های خدمتگذار، گفت: مردم منتظر دریافت خدمات بیشتر و بهتر از دستگاه‌های خدمتگذار هستند که دستگاه قضایی در این حوزه نقش آفرینی می کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جمال انصاری رئیس کل دادگستری استان قزوین در نشست شورای مسئولان قضایی استان قزوین اظهار کرد: امسال با تلاش و همت جمعی شاهد برگزاری انتخاباتی سالم و امن در استان بودیم.

وی افزود: ملت ایران از آزمونی دیگر موفق و سربلند بیرون آمدند و با لبیک به ندای پیامبرگونه مقام معظم رهبری حضور حداکثری را رقم زدند.

انصاری ابراز کرد: اگر امروز از هر یک از افراد جامعه در خصوص انتظاراتشان از دستگاه‌های اجرایی بپرسیم، پاسخ خواهند داد که توقعشان خدمت است از این رو دریافت خدمت از سوی مردم باید بدون فراز و نشیب همراه باشد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین با اشاره به اینکه باید با نگاه خدمت گذارانه به مردم این سختی ها را مرتفع کنیم، تصریح کرد: روان سازی امور در دستگاه قضا مورد توجه است اما علیرغم تلاش‌های صورت گرفته وضعیت موجود مطلوب نبوده و نیاز به کار بیشتری در جهت اجرای منویات مقام معظم رهبری و رضایت مردم داریم.

انصاری گفت: نظارت رسالت خطیری است که دستگاه قضا بر دوش دارد که این رسالت دستگاه قضا در کنار خدمات دستگاه‌های اجرایی دغدغه‌های مردم را کاهش می دهد.

وی تأکید کرد: در این میان رویکرد پیشگیرانه امری مهم است که باید بدان توجه شود البته باید در کارها استمرار و تداوم را شاهد باشیم چراکه بدون پیگیری و استمرار، نظارت هم کم معنا و کم نتیجه خواهد بود.

رئیس کل دادگستری استان قزوین عنوان کرد: محدودیت و کمبود امکانات نباید در امر نظارت تاثیر گذار باشد بلکه باید با تلاش و استمرار نظارت را به معنای واقعی و به دور از افراط و تفریط محقق کنیم.

این مسئول با بیان اینکه نباید از اقدامات تذکری، انذاری و تبشیری غافل شد، گفت: ناآگاهی و کم آگاهی مردم موجب بروز برخی تخلفات ناخواسته توسط آنان می شود که آن گاه دستگاه قضا به سمت نگاه برخوردی خواهد رفت در نتیجه تقاضای ما این است که رسالت تذکر و تبشیر را مورد توجه قرار دهیم.

انصاری اظهار کرد: اگرچه در دستگاه اجرایی به واسطه تغییر دولت ها ممکن است تغییراتی را شاهد باشیم ولی در دستگاه قضایی اقدامات و سیاست ها متأثر از بیانات مقام معظم رهبری و دستورات رئیس قوه قضائیه است.

وی بیان کرد: خدمت به مردم در دستگاه‌های اجرایی گاهی با شک و تردیدهایی همراه است اما ما معتقدیم که قانون خط قرمز دارد ولی بن بست ندارد.

وی یادآورشد: هدف و مقصود ما این است که دستگاه‌های اجرایی بتوانند خدمات خود را در شرایط مطلوب تر و با رضایت بیشتر مردم ارائه کنند البته تلاش‌های زیادی انجام شده است ولی ما با نقطه ایده آل فاصله داریم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار