امنیت ملت ایران آرزوی قلبی هر پاسداری است
کد خبر: 102098
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۳۸
پاسدار نمونه قرآنی عنوان کرد:
شاخص : پاسدار نخبه قرآنی با تاکید بر اینکه پاسداری یک وظیفه همگانی است گفت:پاسدار حافظ انقلاب اسلامی است، اگر بخواهیم پاسداری صحیح و کاملی از انقلاب داشته باشیم اول باید انقلاب را بشناسیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سوم شعبان همزمان با سالروز ولایت امام حسین(ع) به عنوان روز پاسدار انتخاب شده است. روز تحقق پاسداری از اسلام، حقیقت و مکتب الهی، روز تولد بزرگ پاسداری که با خون خود و فرزندان و یارانش، اسلام و مکتب را زنده کرد؛ مکتبی که نزدیک بود با کجروی‌های تفاله جاهلیت و برنامه های حساب شده همراه با شعارهای کفرآمیز، کم رنگ شود.

در این دوران سیاه بود که امام حسین علیه السلام ، آن عصاره نبوت و یادگار ولایت، جان خود و عزیزانش را فدای عقیده خویش نمود تا در امتداد تاریخ، خون پاک او بجوشد و دین خدا را آبیاری کند. سلام و صلوات خداوند بر روان پاک آن حضرت و خاندان و یاران باوفایش که ما را از ظلمت جاهلیت به نور اسلام هدایت فرمود.

پاسداران کسانی‌اند که در حساس‌ترین لحظه‌های تاریخ، از میان خلق برمی‌خیزند و همچون دژی مستحکم، مردانه و شجاعانه در جهت رسیدن به حق و حقیقت و حفظ آن گام برمی‌دارند.

کمر بستن برای احیای حقیقت خواهی، همتی جانانه می‌طلبد و تنها از مردانی چون حسین(ع) برمی آید که آزادگی و شور حقیقت جویی‌اش، چنان حماسه‌ای آفرید که تا همیشه نامش جاودان و موجب احترام انسان‌های حق‌طلب خواهد بود.

جوانان مبارز، متعهد و انقلابی کشورمان پس از سقوط رژیم پهلوی، می بایست برای حفظ و تداوم این نهضت الهی، انسجام می یافتند تا از انقلاب و دستآوردهای آن در برابر دشمنان پاسداری کنند. بنابراین از همان ابتدای پیروزی انقلاب، هسته ها و گروه های امنیتی ـ نظامی حافظ انقلاب تشکیل شد.

می‌توان نمونه‌هایی از رادمردی پاسداران را در تاریخ انقلاب اسلامی ایران یافت؛ پاسدارانی که در دفاع از کیان و کشور خود فداکاری کردند و با روحیه شهادت‌طلبی، انسجام درونی و خلاقیت نظامی در صحنه‌های مختلف به نبرد پرداختند و اکنون هم در خارج از مرزهای ایران از اسلام و ائمه اطهار به عنوان مدافع حرم در حال پاسداری از ارزش‌های انسانی هستند.

جوانان انقلابی ما با همین تشکیلات و با عنایت به این کلام حضرت امام رحمه الله که فرمودند: «همه ما و همه ملت باید پاسدار باشد»، به طور خودجوش، از این نظام نوپا پاسداری کردند.

۶۱۵۲۹_۳۹۰

پاسداران امروز هم در همه عرصه‌ها ایستاده‌اند و به فعالیت می‌پردازند، میلاد باسعادت امام حسین (ع) بهانه‌ای شد تا به گفت وگو با یکی از پاسداران جوان و نخبه قرآنی سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین بپردازیم.

جواد رفعتی با بیان اینکه ۱۵ سال است در عرصه قرآنی فعالیت دارد، اظهارکرد: ۳۴ سال سن دارم و در مقطع کارشناسی علوم سیاسی تحصیل کرده و در حال حاضر مدیر مسئول موسسه قرآنی یاوران مهدی(عج) شهر محمدیه هستم.

وی افزود: این موسسه حدود ۷ سال است فعالیت‌های قرآنی انجام می‌دهد و در آن کلاس‌های ویژه جوانان و نوجوانان در بخش های مختلف تدریس می‌شود.

این پاسدار نمونه خاطرنشان کرد: در مسابقات متعدد قرآنی از جمله قرائت، اذان، ابتهال در بخش‌های مختلف استانی و کشوری شرکت کرده و با عنایت خداوند متعال حائز رتبه‌های ممتاز شده‌ام.

رفعتی توضیح داد: تاکنون در مسابقه قرائت و قرآن کانون‌های مساجد کشور، اذان و ابتهال اداره اوقاف کشور رتبه نخست را کسب کردم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۸۲ وارد سپاه پاسداران شده است، گفت: جو صمیمی، دوستانه و معنوی که در تشکیلات سپاه وجود دارد و روابط برادرانه نیروهای سپاه باعث ایجاد انگیزه و جذب همه جوانان به این نهاد می‌شود.

این نخبه قرآنی عنوان کرد: در سپاه پاسداران به عنوان یک نیرو در عرصه‌های عقیدتی و قرآنی به عنوان مربی فعالیت دارم.

قرائت قرآن در محضر رهبر انقلاب بزرگ‌ترین آرزویم بود

رفعتی یادآور شد: سال ۹۱ مصادف با روز پاسدار و ولادت اباعبدالله حسین(ع)، فرماندهان سپاه پاسداران با مقام معظم رهبری دیدار داشتند که در این جمع توفیق قرائت قرآن در محضر رهبر انقلاب را پیدا کردم.

وی ابراز کرد: طبیعتا آرزوی هر چهره قرآنی این است که در بیت رهبری تلاوت داشته باشد بسی جای خوشحالی و سعادت برای من بود که به این آرزو رسیدم.

این پاسدار بیان کرد: فعالیتهای قرآنی من در کنار خدمت و انجام وظیفه‌ام معنا پیدا می‌کند و در کنار وظایفی که محول می‌شود امورات قرآنی هم انجام می‌دهم.

رفعتی در خصوص خاطرات تلخ و شیرینش یادآور شد: خاطرات زیادی در زندگی داشته‌ام، کسب رتبه اول مسابقات قرآنی پاسداران از خاطرات شیرین و به یادماندنی‌ام بود.

وی ادامه داد: سال ۹۳ در این مسابقات مقام دوم را کسب کردم و از اعزام به مسابقات نیروهای مسلح جا ماندم که از خاطرات تلخ برای من است.

این پاسدار با بیان اینکه به عنوان مبلغ قرآنی به کشورهای دیگر اعزام شده است، تشریح کرد: در سال ۹۰ به عنوان نماینده قاریان جمهوری اسلامی ایران در حج تمتع حضور داشتم و در سال ۹۲ برای انجام فعالیت‌های قرآنی به کشور پاکستان اعزام شدم.

امنیت ملت ایران آرزوی قلبی هر پاسداری است

رفعتی در خصوص ویژگی‌های یک پاسدار نمونه گفت: فقط اسم پاسداری نباید به یدک کشیده شود، یک پاسدار در همه جنبه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید الگو باشد.

وی با بیان اینکه افراد به عنوان یک چهره قرآنی وظیفه سنگینی برعهده دارند، اذعان داشت: کسی که قرآن می‌خواند باید عامل آن هم باشد بنابراین رفتار و اخلاق هر فرد قرآنی باید بر اساس موازین قرآنی باشد و دیگران این امر را در او احساس کنند.

این پاسدار تاکید کرد: رمز موفقیتم در دعای خیر پدر و مادر و انس با قرآن است زیرا اگر کسی با قرآن انس داشته باشد هیچ نوع خلا و نقصی در زندگی احساس نمی‌کند به شرطی که این مودت با قرآن را روز به روز ارتقاء دهد.

این نخبه قرآنی اذعان کرد: آرزوی قلبی سپاه پاسداران و همه کارکنان آن فراهم آوردن امنیت و آرامش کامل برای ملت قهرمان ایران است.

وی در پایان با اشاره به شاخصه‌های پاسداری گفت: اگر همه آحاد جامعه به خصوص جوانان روحیه جهاد و مقاومت در مقابل دشمنان را حفظ نمایند؛ در هر کجا که باشند و در هر مسئولیتی که قرار بگیرند، فقط در راستای رضایت خداوند قدم بردارند در واقع پاسدار ارزش‌ها و اصول انقلاب هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار