ایران جانبی

 نقش روحانیت در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار اساسی است/ بنیاد صیانت از خانواده در استان راه‌اندای شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 191954
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۸ - ۸:۳۰
رییس کل دادگستری قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری استان قزوین گفت: بنیاد صیانت از خانواده در استان قزوین باید تشکیل شود تا شاهد آسایش و آرامش خانواده‌ها باشیم و بتوانیم یاری رسان خانواده‌هایی باشیم که در معرض آسیب‌های اجتماعی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام نوالله قدرتی در اولین نشست مشترک علمی-تخصصی بررسی نقش روحانیت و دستگاه قضا در پیشگیری از آسیب ها و انحرافات اجتماعی اظهار کرد: جامعه روحانیت در بسیاری از مسائل کشور بخصوص در بحث هدایت جامعه نقش بسزایی دارد و نباید از این نقش خود در ترویج فرهنگ اسلامی که برگرفته از قرآن کریم و سیره اهل بیت (ع) است، غافل شوند و روحانیون باید از فرصت هایی که در اختیار دارند به خوبی بهره برده و همه توان و تلاش خود را برای ترویج و تبلیغ به کار گیرند.

وی افزود: بنیاد صیانت از خانواده در استان قزوین باید تشکیل شود و جلساتی در این زمینه باید انجام گیرد تا شاهد آسایش و آرامش خانواده ها باشیم و بتوانیم یاری رسان خانواده هایی باشیم که در معرض آسیب های اجتماعی قرار دارند.

رییس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: بار اصلی هدایت جامعه و ارشاد جامعه بر روی دوش جامعه روحانیت می باشد، نباید در بحث امر به معروف و نهی از منکر تعلل و کوتاهی صورت گیرد فلذا با احترام و مهربانی تمام توان خود را حتی با دست خالی برای هدایت جامعه به سمت صلاح و ارزش های اسلامی به کار گیریم و باید تلاشمان را در این راستا مضاعف کنیم.

این مسئول افزود: سیر تبلیغات انبیاء و اولیاء الهی در طول تاریخ بی نظیر بوده است و به شدت با آسیب های اجتماعی آن دوران مبارزه می کردند و مردم را به تقوی و در راس آن توحید دعوت می کردند.

وی در پایان گفت: دشمن در جنگ نظامی نتوانست پیروز شود و همه توان خود را برای تضعیف نظام به کار گرفته است و به دنبال ایجاد شکاف میان مردم و روحانیت و نظام است اما مردم ما بارها ثابت کرده اند که در مقابل خواسته دشمنان کوتاه نخواهند آمد و به همین خاطر است که دشمنان ما روز به روز ناتوان تر و ضعیف تر می شوند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار