نقش مهم رسانه‌ها در تحرک مدیران اجرایی
کد خبر: 104171
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
معاون سیاسی امنیتی استانداری تاکید کرد:
شاخص : معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین با تاکید بر نقش مهم رسانه‌ها در پیگیری مطالبات مردمی گفت: فعالیت خبرنگاران و رسانه‌ها در راستای امیدبخشی به جامعه، ایجاد غرور و وحدت ملی باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، ایوب رحیمی معاون سیاسی امنیتی استانداری قزوین صبح امروز در نشست صمیمی و مشترک روابط عمومی‌ها و رسانه‌های جمعی استان با بیان اینکه رسانه‌ها از عناصر اثرگذار در پیشرفت جوامع هستند، اظهار کرد: امروزه روابط عمومی‌ها از اساسی‌ترین نیازهای شهروندان و ادارات هستند.

وی افزود: روابط عمومی‌ رابطه بین عناصر درون و بیرون سازمان‌ها را برقرار کرده و مشاوران امین مدیران و مردم است.

رحیمی تاکید کرد: انتشار اخبار دقیق و به موقع از وظایف روابط عمومی‌ها است تا اثرگذاری مناسب را در جامعه داشته باشد.

معاون سیاسی امنیتی استانداری با بیان اینکه حیات هر سازمان و نهادی به فعالیت روابط عمومی‌ها بستگی دارد، گفت: اگر روابط عمومی سازمان جدی، پویا و متناسب با شرایط زمانی پیش رود عملکردهای مثبت آن به افکار عمومی شناسانده خواهد شد.

این مسئول در ادامه بیان کرد: یک روابط عمومی‌ می‌تواند با عملکرد مناسب و زمان شناسی، جلوی بسیاری از شایعات را بگیرد و با اطلاع رسانی صادقانه افکار عمومی را آگاه کند.

وی با اشاره به اینکه دفاع از جایگاه روابط عمومی‌ها وظیفه مسئولین و مدیران است، تصریح کرد: مهم‌ترین امتیاز و سرمایه رسانه‌ها اعتماد مردم به آن‌ها است که همه موظف به حفظ آن هستند.

رحیمی با بیان اینکه رسانه‌ها جایگاه ویژه‌ای بین مردم دارند، افزود: مخاطب شناسی از مهم‌ترین وظایف رسانه‌ها است که باید شرایط ساختاری، حکومتی و فرهنگی جامعه را در نظر بگیرند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری اذعان داشت: قلم رسانه‌ها از جمله ابزار مهمی است که می‌تواند در هدایت و رهبری جامعه و ایجاد آرامش یا التهاب آفرینی جامعه اثرگذار باشد.

قدرت‌های جهانی از ابزار رسانه به نفع خود استفاده می‌کنند

این مسئول عنوان کرد: متاسفانه امروزه قدرت‌های جهانی از ابزار رسانه به نفع اهداف شوم خود استفاده می‌کنند که موجب بسیاری از آسیب‌های اجتماعی شده است لذا رسانه‌ها باید مستقل و در جهت آسایش مردم قدم بردارند.

وی ادامه داد: ترویج فرهنگ خود کنترلی و رعایت تقوا توسط رسانه‌ها در جامعه عامل مهمی در جلوگیری از جرائم و گناهان است که باید توسط مسئولین و رسانه‌ها در جامعه نهادینه شود.

رحیمی اضافه کرد: مرزهای جغرافیایی در رسانه‌ها شکسته شده و به سرعت درحال پیشرفت است که رسانه‌ها باید برای مقابله با تهدیدات و آگاه‌سازی مردم از انحرافات پیش‌رو تلاش نمایند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ابراز کرد: فعالیت خبرنگاران و رسانه‌ها در امیدبخشی به جامعه، ایجاد غرور و وحدت ملی اهمیت بسزایی دارد که باید در این راه قدم بردارند.

این مسئول با اشاره به اثرگذار بودن رسانه‌ها در اقتصاد مقاومتی، افزود: خبرنگاران با فعالیت خود می‌توانند مطالبات مردمی را از مسئولین خواستار شده و آن‌ها را موظف به انجام بهتر تکالیفشان کنند.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: استان قزوین یکی از استان‌هایی است که رسانه‌های موفقی داشته و عملکرد قابل قبولی در سطح کشور دارد و از کیفیت مطلوبی نسبت به سایر استان‌ها برخوردار است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار