نقش مهم صنایع کوچک در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصاد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 65490
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۳
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین تاکید کرد:
شاخص : عبدالقهار ناصحی در نشست روز حمایت از صنایع کوچک گفت : صنایع کوچک در حال حاضر نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصاد ایفا می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی شاخص، مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین عصر روز گذشته در نشستی که به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک برگزار شد، تصریح کرد: صنایع کوچک و متوسط در زنجیره تولید بسیار نقش‌آفرین هستند و توسعه اقتصادی در گرو توسعه صنایع کوچک است.

عبدالقهار ناصحی با بیان این‌که توجه به صنایع کوچک مشکلات اشتغال و اقتصاد را حل می‌کند، اضافه کرد: صنایع کوچک در حال حاضر نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار و رونق اقتصاد ایفا می‌کند.

وی اظهار کرد: در مواقعی که واحدهایی در مقیاس کوچک به صورت انفرادی فعالیت می‌کنند در تامین مواد اولیه دچار مشکل می‌شوند.

این مسئول همچنین از برپایی دومین نمایشگاه تخصصی توانمندی‌های شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک توسط شهرک‌های صنعتی خبر داد و عنوان کرد: هدف از برپایی این نمایشگاه توسعه بازار واحدهای صنعتی، آشنایی صنایع کوچک، آشنایی با توانمندی‌های استان و حمایت از صنایع بومی است.

ناصحی افزود: این نمایشگاه تخصصی از ۲۷ تا ۳۰ مرداد ماه سال جاری در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللس استان قزوین دایر می‌شود.

فعالیت ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی در قزوین

مرتضی روزبه استاندار قزوین هم در ادامه این مراسم با تاکید بر حل مشکلات صنایع کوچک، بیان کرد: حدود ۱۱ شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعالیت می‌کنند.

این مسئول خاطر نشان کرد: پراکنده بودن واحدهای صنعتی به ضرر صنعت است و باید واحدهای صنعتی در مجموعه شهرک‌ها مستقر باشند و توزیع عادلانه صنایع در شهرک‌ها صورت گیرد.

روزبه با اشاره به نظام ارزشیابی مدیریت شهرک‌ها، گفت: با ایجاد یک فضای رقابتی صحیح توانمندی مدیران مورد ارزشیابی قرار گیرد به طوری که خلاقیت، نوآوری و ابتکار در نظر گرفته شود.

وی با بیان این‌که باید خدمات به بخش صنعت داخل شهرک‌ها را افزایش دهیم، اظهار کرد: نیاز به شهرک‌های تخصصی داریم تا هم‌افزایی در شهرک‌های صنعتی افزایش یابد.

تاکید بر استفاده از کالای با کیفیت ایرانی

نماینده ولی فقیه در استان با اعلام این‌که به‌کارگیری آموزه‌های دینی در تولید کالاهای با کیفیت نقش اساسی دارد، گفت: استفاده از کالای ایرانی با کیفیت حمایت از تولیدات داخلی را به همراه دارد.

این مسئول با اشاره به ایجاد محیط کاری صمیمی بین کارگر و کارفرما، تصریح کرد: کارگر و کارفرما یک وجه مشترک دارند و آن مومن بودن است.

حجت‌الاسلام عابدینی تاکید کرد: نگاه به کار و کارگر باید تغییر کند و بردگی مدرن را از بین برد.

اشتغال‌زایی ۶۵ هزار نفر در صنایع کوچک

داوود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با بیان این‌که ۹۲ درصد از صنایع استان کوچک و متوسط هستند، گفت: ۶۵ هزار نفر در صنایع کوچک مشغول به‌کار هستند.

این مسئول اعلام کرد: صنایع استان تنها با بخش کوچکی از ظرفیت خود کار می‌کنند در حالی‌که مجوز برای احداث صنایع جدید داده می‌شود.

محمدی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های صنایع نیمه فعال و غیرفعال، اظهار کرد: ۱۴۰ هزار دانشجودر استان مشغول تحصیل هستند که ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه می‌تواند در به‌کارگیری از ظرفیت صنایع موثر باشد.

وی ادامه داد: در تجاری‌سازی علوم و تبدیل علم به ثروت قدم‌های موثری برداریم.

قاچاق کالا بزرگترین تهدید برای صنایع کوچک

روح اله عباس‌پور عضو کمیسیون صنایع مجلس در ادامه عنوان کرد: قانون بهبود محیط کسب‌وکار، خروج از رکود و قانون رفع موانع تولید و معافیت‌های مالیاتی برای صنایع در نظر گرفته شده است.

وی با بیان این‎‌که قاچاق کالا بزرگ‌ترین تهدید برای صنایع است، افزود: با اصلاح ساختار و تامین تکنولوژی از شرایط رکود خارج شویم و با توجه به ذخایر و منابع داخل کشور می‌توان شرایط را برای صادرات فراهم کرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۱/و

مطالب مرتبط

برچسب ها:

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار