نقش موثر تعاونی های روستایی در تولید ملی و کارآفرینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 112608
تاریخ انتشار: ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۵:۰۶
شاخص : رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: تعاونی های روستایی در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار با افراد جامعه مشارکت می‌کنند.

به گزارش شاخص نیوز، ناطق معین الدین ضمن گرامیداشت ۱۳ شهریور روز تعاون اظهار کرد: این روز احیای ارزش‌های مبتنی بر همبستگی و مشارکت، اتحاد، اصول اخلاقی، صداقت و مسئولیت‌پذیری اجتماعی را به دنبال دارد.
این مسئول با بیان اینکه تعاون و همکاری می‏تواند در جهت رشد و شکوفایی جامعه نقش بسزایی داشته باشد، تصریح کرد: بهره برداری های کشاورزی در کشور عمدتاً در قطعات کوچک صورت می گیرد و کشاورزان با سرمایه‌های اندک و به تعداد فراوان در اقصی نقاط کشور پراکنده‌اند.
معین الدین با اشاره به اینکه تعاونی‌ها واحدهای کوچک اقتصادی هستند، گفت: تعاونی های روستایی به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم، در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار با افراد جامعه مشارکت می‌کنند.
وی تاکید کرد: تشکیل تعاونی های روستایی به عنوان یکی از مظاهر فرهنگ همکاری، مشارکت و رفع مشکلات و معضلات اجتماعی جامعه و فعالیت های انسانی و رفع موانع توسعه پایدار در جامعه ضروری است.
رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین یادآور شد: تعاونی‌ها به‌موجب بهره‌گیری از مدیریت مشارکتی، حضور عامه مردم و اصل خودیاری، کانون‌های اقتصادی مردمی هستند که یک جریان بالنده اقتصاد سالم را تشکیل می‌دهند.

منبع: روابط عمومی سازمان تعاون روستایی

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار