نقش موثر زنان در ارتقاء سلامت و بهداشت خانواده
کد خبر: 104713
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
مدیرکل امور بانوان استانداری مطرح کرد
شاخص : مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری قزوین در همایش ارتقاء سلامت بانوان استان گفت: زنان بیشترین تاثیر را در ارتقاء سلامت و بهداشت خانواده دارند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مریم بیدخام دیروز در همایش ارتقاء سلامت بانوان استان که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: سلامت زنان با توجه به جایگاه والای آنان در جوهره خلقت، به ویژه در شکل گیری فرهنگ، تربیت، حفظ و ارتقاء سلامت خانواده و جامعه نقش تعیین کننده ای دارد.

مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری قزوین با بیان اینکه زنان بیشترین تاثیر را در بهداشت خانواده دارند، عنوان کرد: ارتقاء سلامت بانوان شامل بخش های آموزش سلامت، حفاظت از سلامت، پیشگیری از بیماری ها و خود مراقبتی است.

این مسئول در ادامه افزود: بدون برنامه ریزی در این بخش ها نمی توان به ارتقاء سلامت بانوان امید داشت.

بیدخام یادآور شد: توانمندسازی انسان وابسته به توانمندسازی زنان جامعه است که البته مسئولیت و نقش مادر اساسی‌ترین وظیفه در این راستا محسوب می‌شود و می‌تواند در رویکردهای اجتماعی همچون کاهش آسیب‌های آن تأثیرگذار باشد.

یزدی مدیر گروه سلامت خانواده دانشگاه علوم پزشکی قزوین هم در خصوص سیاست های جمعیتی، راهکارها و چالش های آن گفت: سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در سال ۹۳ به همه دستگاه های اجرایی کشور اعلام شده است.

وی تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری سیاست های خاص باید در مورد افزایش جمعیت کیفی و داشتن یک جمعیت پویا و بالنده باشد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار