نقش موثر شرکت‌های تعاونی در تحقق توسعه شاخص‌های روستایی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86721
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴ - ۱:۰۵
رئيس سازمان تعاون روستايي استان تاكيد كرد
شاخص : رئيس سازمان تعاون روستايي استان قزوين در بازديد از شركت هاي تعاوني روستايي تاكستان گفت: شرکت هاي تعاوني نقش موثري در تحقق توسعه شاخص هاي روستايي از قبيل ارتقاء سطح درآمدي روستائيان و بهره وري در توليد دارند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، طی مراسمی حسین زکی زاده مدیرکل امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری، کریم حبیبی انبوهی مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، آئین پرست رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی سازمان تعاون روستایی استان، محمدعلی حیدری رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تاکستان و جمعی از کارشناسان از شرکت های تعاونی روستایی و اتحادیه تاکستان بازدید کردند.

معین الدین در جریان این بازدید بیان کرد: شرکت های تعاونی روستایی با ایجاد صنایع تبدیلی و نگهداری به لحاظ ارزش افزوده، اشتغال زایی مستقیم و غیر مستقیم از اهمیت به سزایی در کشورهای در حال توسعه برخوردار است.

این مسئول اظهار کرد: این شرکت ها نقش موثری در تحقق توسعه شاخص های روستایی از قبیل ارتقاء سطح درآمدی روستائیان و بهره وری در تولید دارند.

وی با بیان اینکه شرکت های تعاونی تاکستان در زمینه توسعه کنسانتره خوراک دام فعالیت می کنند، افزود: با بکارگیری جدیدترین اطلاعات علمی و استفاده از کارشناسان خبره می توان در زمینه های تولید خوراک دام و طیور موفق بود.

مدیرکل امور اقتصادی و امور بین الملل استانداری قزوین هم با تاکید بر تقویت صنایع تبدیلی در حوزه کشاورزی و امور دام گفت: انجام سرمایه گذاری های زیربنایی و اهمیت به روستاها به دلیل تولید محصولات کشاورزی ضروری است.

مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین هم در ادامه امر اقتصاد و معیشت روستائیان را اولویت برنامه های توسعه روستایی عنوان و خاطرنشان کرد: طرح مشارکت روستائیان راه اندازی واحدهای تولیدی مستقر در روستا یکی از برنامه های جدی در این امر است.

حبیبی انبوهی اضافه کرد: با جدی گرفتن مشارکت مردم در اجرای برنامه های توسعه، این برنامه ها موفقیت آمیز خواهند بود.

حیدری رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان تاکستان توسعه روستایی را نیازمند گسترش فعالیت تعاونی ها دانست و گفت: تعاون بخش ضروری سیاست های توسعه روستایی است.

در این سفر یکروزه بازدید از شرکت تعاونی گاوداران شیری، شرکت تعاونی مرغداران و شرکت تعاونی شقایق ضیاء آباد صورت گرفت.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار