نقش موثر مطالعه در توسعه و تعالی جامعه/ مطالعه سبب بصیرت افزایی و فرهنگ سازی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 81186
تاریخ انتشار: ۲۴ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۵۵
نماينده ولي فقيه در استان:
شاخص : نماينده ولي فقيه در استان قزوين بر نقش موثر مطالعه در راستاي ارتقاء سطح علمي، پيشرفت و توسعه جامعه تاكيد كرد و گفت: مطالعه كتاب هاي مفيد ضمن دينداري، بصيرت مردم را افزايش مي دهد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی جمعی از کارکنان اداره کل کتابخانه های استان قزوین با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در این دیدار با اشاره به اینکه افزایش میزان مطالعه در میان مردم نقش مهمی در ارتقاء سطح علمی، پیشرفت و توسعه جامعه دارد، بیان کرد: کتاب هایی که در اختیار افراد جامعه قرار می گیرد باید ضمن دینداری، بصیرت مردم را افزایش دهد.

امام‌ جمعه قزوین تلاش‌های آیت‌ الله مرعشی و آیت‌الله طباطبایی درحوزه کتاب را بسیار ارزشمند دانست و گفت: بسیاری از کتاب‌هایی که امروز در کتابخانه‌های کشور وجود دارد به طور مستقیم و غیر مستقیم متأثر از افکار این بزرگواران است.

این مسئول با بیان اینکه کسانی که در حوزه کتاب و کتابداری فعالیت می‌کنند باید خودشان اهل مطالعه باشند، تأکید کرد: فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی لازم است در خدمت دین باشند و نباید اجازه داد کتاب‌هایی که در اختیار افراد جامعه قرار می‌گیرد موجب انحراف شود.

مهدی رمضانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قزوین هم در ایتدای این دیدار ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده گفت: در حال حاضر ۵۴ کتابخانه عمومی در استان قزوین وجود دارد که به لحاظ شاخصه‌ های کیفی وضعیت مطلوبی دارند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار