دشمن درپی نهادینه کردن اسلام‌هراسی در دنیا
کد خبر: 103027
تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۸:۴۷
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی:
شاخص : ابوترابی فرد با اشاره به نهادینه شدن اسلام هراسی توسط استکبار جهانی، گفت: تنش و شکاف بین مسلمانان از اهداف استکبار جهانی است که امروز شاهد آسیب‌های جدی در کشورهای اسلامی از جمله عراق، سوریه هستیم.

.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سید محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته در همایش «نگرانی مشترک» که پیرامون نامه مقام معظم رهبری به جوانان غرب در سالن اجتماعات لشگر ۱۶ زرهی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از واقعیت‌های تاریخ معاصر اراده دشمن در وارونه نشان دادن چهره پیامبر(ص)، قرآن و اولیای دین است که از عوامل مختلفی برای رسیدن به آن استفاده کرده‌اند.

وی افزود: گروه‌های تروریستی و تکفیری از ابزارهای دشمن و استکبار جهانی است که در ۲ دهه اخیر به شکل قارچ گونه‌ای در سرزمین‌های اسلامی روییده‌اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص اهداف گروه‌های تکفیری تروریستی توضیح داد: ایجاد تنش و شکاف بین مسلمانان از اهداف استکبار جهانی است که امروز شاهد آسیب‌های جدی در کشورهای اسلامی از جمله عراق، سوریه و افغانستان هستیم.

ابوترابی فرد خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی در صلح و آرامش باهم زندگی می‌کردند اما امروز امنیت از میان آن‌ها رخت بسته است.

این مقام مسئول در ادامه گفت: هدف دیگر دشمن این بود که با ایجاد جنگ در میان مسلمانان از حرکت کشورهای اسلامی به سوی پیشرفت جلوگیری کند چنانکه امروز این کشورها با فقر و مشکلات ناشی از جنگ دست و پنجه نرم می‌کنند.

وی با بیان اینکه دشمن درصدد نهادینه کردن اسلام هراسی در دنیا است، افزود: سومین هدف استکبار جهانی ارائه چهره‌ای خشن و سیاه از اسلام و نشان دادن مسلمانان به عنوان امتی تروریست و بدون فرهنگ است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دولتمردان و ملت ایران باید در برابر این توطئه‌ها قدم‌های موثری بردارند و تا می‌توانند چهره‌ واقعی و نورانی اسلام، قرآن و پیامبر را به جهان ارائه دهند.

ابوترابی فرد با بیان اینکه اسلام محضر رحمت خداوند است، گفت: جامعه اسلامی باید مصداقی از رحمت الهی باشد، امروز ارتش و نیروهای مسلح در نشان دادن چهره واقعی اسلام نقش موثری دارند.

وی اضافه کرد: اقتدار آن‌ها حکایت از اقتدار برآمده از دین و ارزش‌های اسلامی دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه مقام معظم رهبری در نامه به جوانان غرب سعی در شناساندن چهره واقعی اسلام را داشتند، عنوان کرد: رهبر انقلاب در این نامه چهره استکبار جهانی را ترسیم کردند که در تمام جنگ‌ها نقش داشته است در حالی که مدعی حقوق بشر هستند.

ابوترابی فرد در پایان بیان کرد: اسلام را باید در چهره کسانی که بر ارزش‌های اسلامی پایبند هستند مانند امام راحل و شهدا جستجو کرد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار