وقف نقش موثری در کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 151408
تاریخ انتشار: ۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
رئیس کل دادگستری استان قزوین:
شاخص : رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: امروز دغدغه اصلی دستگاه قضایی بررسی نقش وقف و واقفان در کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز، حجت‌الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری استان قزوین در همایش یاوران وقف که پیش از ظهر امروز در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی فرماندهی نیروی انتظامی استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: برای توسعه، گسترش و تعمیق فرهنگ وقف در جامعه نیاز به بسیج همگانی افراد و نهادها وجود دارد.

وی افزود: در آموزه‌های دینی وقف به عنوان عاملی برای ماندگاری و جاودانه شدن اعمال و رفتار انسان‌ها بیان شده است.

این مسوول با بیان اینکه تلاش برای دنیا و اعمال دنیوی پاسخگوی حس بقاطلبی انسان نخواهد بود ابرازکرد: حیات واقعی حیات آخرت بوده و خداوند زندگی انسان را به این دنیای مادی محدود نکرده است.

قدرتی با بیان اینکه وقف معبر و پبوند دهنده انسان به دنیای جاودانه و پاسخگوی حس جاودانگی خواهد بود، افزود: شهدا هم با کرامت، عزت و سربلندی جان خود را در راه خدا ایثار کرده و جاودانه شدند.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تشریح کرد: به برکت ایثار و شهادت طلبی دوران دفاع مقدس،وجود بسیجیان و مدافعان حرم است که مسوولان، مدیران و روسای کشور این چنین در آرامش به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

قدرتی خاطر نشان کرد: شهدا همواره ناظر بر امور مسوولان بوده و اگر در مرز وظایف خود به درستی حرکت نکنند باید پاسخگوی خون شهدا باشند.

وی در پابان با بیان اینکه دغدغه ما در دستگاه قضایی بررسی نقش وقف و واقفان در کاهش آسیب‌های اجتماعی است، افزود: وقف در حوزه مسائل معنوی، عبادی، آموزش، پزشکی و اشتغال می تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش دهد.

انتهای پبام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار