نقش پر رنگ شورای تبلیغات اسلامی در تبیین مواضع انقلاب اسلامی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64679
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۷
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تاکید کرد:
شاخص : رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین تاکید کرد: یکی از موفقیت‌های شورای هماهنگی این است که همواره در مسیر انقلاب و مواضع انقلاب اسلامی حرکت کرده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام علی قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه به مناسبت سی‌ و پنجمین سالگرد تاسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که در سازمان جلسات سازمان برگزار شد اظهار کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از پرسابقه‌ترین نهادهای انقلاب اسلامی است که با رویکرد حفظ جایگاه اسلام به وجود آمده است.

وی در ادامه با بیان این‌که شورای تبلیغات اسلامی از مردادماه سال ۵۹ به شکل رسمی کار خود را آغازکرده است، عنوان کرد: در گذشته فعالیت‌های کمی در زمینه تبلیغات وجود داشته و به گونه ای بوده که هر دستگاه یک بخش تبلیغاتی برای خود داشتند و گاهی تبلیغات یکدیگر را خنثی می‌کردند و این امر برای نظام و اهداف آن زیان‌هایی داشت.

این مسئول در ادامه توضیح داد: این سازمان ابتدا به صورت شورای‌عالی هماهنگی و بعد به صورت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی انتخاب شد.

قابل با اشاره به دبیری شهید حقانی و شهادت ایشان در هفتم تیرماه به همراه شهید بهشتی و دیگر یارانشان گفت: بعد از آن شورای هماهنگی به دبیری آیت‌الله جنتی و با توجه به رهنمودهای امام راحل این سازمان از هدایت های مقام معظم رهبری بهره می برد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: مجمع نمایندگان تبلیغی و فرهنگی و شورای سیاست‌گذاری با حکم آیت‌الله جنتی به عنوان ۲ بازوی فعال در سازمان هماهنگی تبلیغات اسلامی هستند.

وی عنوان کرد: عملکرد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استقلال کامل است، چراکه پایه برنامه ریزی این شورا برگرفته از مواضع نظام و وصیت‌نامه امام(ره) است و تحت تاثیر هیچ حزب و گروهی نیست.

این مسئول تاکید کرد: یکی از موفقیت‌های شورای هماهنگی این است که همواره در مسیر انقلاب و مواضع نظام حرکت کرده است.

قابل با اشاره به توطئه‌های دشمنان علیه انقلاب اسلامی تصریح کرد: بعد از توافق این سوال در اذهان عمومی شکل گرفت که نتیجه استکبارستیزی چه خواهد شد، اما طبق بیان شفاف مقام معظم رهبری مبارزه با استکبار تعطیل پذیر نیست.

وی با اشاره به کارهای انجام شده توسط شورای هماهنگی تبلیغات افزود: از سال ۵۹ تا ۶۱ کار شورا مقابله با گروهک‌های درون نظام، لیبرال‌ها، تفکرهای لیبرالی، دفتر بنی‌صدر و منافقین بود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان قزوین یادآور شد: بر اساس اهتمام نظام و توصیه امام که فرمودند دفاع مقدس در راس امور است مسئولیت راهنمایی و تشویق مردم برای حضور در جبهه‌ها و سازماندهی کمک‌های مردمی برای پیشبرد مقاصد دفاع مقدس بر عهده این نهاد بود.

قابل در ادامه با اشاره به کارکرد این شورا در جریان فتنه سال ۸۸ اظهار کرد:خنثی سازی توطئه ها و سرانجام فراخوان و جریان سازی ۹ دی و تبیین ریشه فتنه از دیگر برنامه های این سازمان بود.

وی در پایان افزود: در کنار مناسبت های ارزشی و انقلابی مناسبت های پیشامده همانند روشنگری ابعاد حمله ی عربستان به یمن نیز در دستور کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار