نماز‌گذاران فریادرس مستضعفین/ نماز لازمه دنیای آشفته امروز است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90174
تاریخ انتشار: ۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۰۰
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه نماز جماعت نمادی از وحدت و همدلی مسلمانان است، گفت: نمازگذاران فریاد مستضعفان را شنیده و به یاریشان می‌شتابند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه عطر حضور در خصوص جایگاه و اهمیت نماز اظهار کرد: گستره فضیلت های نماز بسیار وسیع است.

امام جمعه قزوین بیان کرد: از آنجا که پاکی و طهارت لازمه به جا آوردن نماز است همین امر موجب خودسازی انسان می شود.

این مسئول تصریح کرد: نماز از راه‌های آموزش رعایت حقوق یکدیگر است چرا که درست نبودن نماز در مکان غصبی تداعی‌گر همین آموزه می‌باشد.

عابدینی با بیان اینکه نماز با اعتقاد به ولایت  همان نماز راستین است، افزود: نمازی که بدون شناخت از ولی و امام به جا آورده شود هیچ ارزشی نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: انسان با نماز به یگانگی و توحید خداوند خواهد رسید و موجب شناخت هویت خویشتن و هدایت به بهترین مسیر در زندگی می شود.

نماینده ولی فقیه در استان  با بیان اینکه نماز انسان را از روزمره‌گی جهان امروز نجات می‌دهد، تشریح کرد: اگر نماز به دور از حضور قلب و غفلت از معنای آن خوانده شود تاثیری در معنویت مسلمانان نخواهد داشت.

این مسئول با اشاره به اینکه نماز جماعت نمادی از وحدت و همدلی مسلمانان است، تاکید کرد: همواره نماز گذاران فریاد مستضعفان را شنیده و به یاریشان می‌شتابند.

عابدینی با بیان اینکه جهان آشفته امروز نیازمند امنیت و آرامش به دست آمده از نماز است، گفت: اهل نماز مقام و منزلت ویژه‌ای در پیشگاه خداوند دارند که آرامش آن مثال زدنی نیست.

محسن قاسمی سرپرست فرهنگی و اجتماعی استانداری قزوین و معاون اجرایی ستاد برگزاری نمایشگاه عطر حضور هم در این مراسم با اشاره به برنامه ریزی های انجام گرفته برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه اظهار کرد: حدود ۲۲ جلسه برای تدوین دستورالعمل ها و هماهنگی دستگاه های اجرایی تشکیل شده است.

این مسئول در ادامه گفت: ۶۰ ارگان اداری، دولتی، عمومی، علمی و مردمی در نمایشگاه عطر حضور شرکت کرده اند به طوری که ۳۰ برنامه جانبی با محتوای فرهنگی، علمی و هنری در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.

قاسمی در خصوص نحوه تبلیغات نمایشگاه توضیح داد: در این راستا به چاپ ۴ هزار پوستر، ۲ هزار و ۵۰۰ کارت و ۴۰۰ متر بنر تبلیغاتی اقدام شده است.

وی با اشاره به برکات نماز خاطرنشان کرد: هیچ‌گونه اعتباری برای اجرا و برگزاری نمایشگاه صرف نشده و تمام برنامه ها به طور مطلوب پیش رفته است.

این مسئول با بیان اینکه مردم می توانند از فضای به وجود آمده در استان نهایت بهره را ببرند، تاکید کرد: تمام ناشران و نهادهای حاضر در نمایشگاه آماده ارائه خدمات ویژه به مخاطبان هستند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/پ۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار