نماز مهم‌ترین سلاح مقابله با جنگ نرم دشمن است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90657
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۵:۲۴
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:
شاخص : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نماز را مهم ترین سلاح مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و گفت: تنها راه در امان ماندن از چالش‌هایی که فرهنگ دینی ما را تهدید می‌کند توجه به نماز است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی جنتی قبل از ظهر امروز در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در قزوین با اشاره به اینکه نماز عالی‌ترین مظهر فرهنگ است اظهار کرد: گرایش انسان به دین و معنویت ریشه در فطرت انسان‌ها دارد و این ریشه به آسانی پژمرده نمی‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: سخن گفتن در باب نماز از جهت خواست خداوند آسان و از جهت ایستادن در برابر خالق هستی دشوار است.

این مسئول افزود: اگر نماز در مسیر زندگی انسان قرار گیرد مانع سقوطش شده و فرد هرگز به پایمال شدن حق دیگران راضی نمی‌‍شود.

جنتی با بیان اینکه در فرهنگ دینی ما مرز مسلمانی  نمازگذاری است تصریح کرد:  همه اساتید حوزه ها و دوستداران حوزه فرهنگ و هنر، مبانی  ترویج دینی را از طریق ترویج هنر ارزشمند می‌دانند.

وی اعلام کرد: اختصاص  سبد فرهنگی ارشاد درخصوص نماز و در نظر گرفتن جایگاهی در فیلم و کتاب از جمله فعالیت‌های صورت گرفته در این راستا است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در نهادینه شدن فرهنگ اقامه نماز گفت:  لزوم استفاده از شیوه‌های جدید برای تبلیغ نماز در شرایط فرهنگی امروز بسیار ضروری است.

این مسئول نماز را مهم‌ترین سلاح مقابله با جنگ نرم دشمن دانست و تصریح کرد: تنها راه در امان ماندن از چالش‌هایی که فرهنگ دینی ما را تهدید می‌کند  توجه به نماز است که باید در بین قشر جوان نهادینه شود.

جنتی با اشاره به تلاش‌های انجام شده در راستای ایجاد فضای مناسب برای اقامه نماز گفت: متاسفانه در بعضی از مراکز تجاری و تفریحی جدید هیچ فضایی به نمازخانه اختصاص داده نشده است.

وی با اشاره به اختصاص ۲۰ هزار کانون فرهنگی هنری به ستاد عالی کانون‌های مساجد گفت: همه دستگاه‌ها باید در جهت همکاری با  وزارتخانه فرهنگ و ارشاد و ستاد اقامه نماز برخاسته تا بتوانیم گام های موثری برای نهادینه کردن فرهنگ نماز خوانی برداریم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/ح

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار