نماز موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی در زندگی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90651
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۴:۳۳
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه نماز موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی برای ادامه زندگی است، گفت: هرکس در این میدان حضور داشته باشد در نزد خداوند مقرب‌تر بوده و برای اقامه کنندگان نماز الگو به حساب می‌آید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،  حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی در بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز که در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، با اشاره به اینکه نماز انسان را به عالی‌ترین مدارج انسانی می‌رساند، اظهار کرد: هر انسان برای رسیدن به درجات بالا باید به نماز اهمیت دهد.

وی با بیان اینکه نماز موثرترین عامل پیدایش نشاط معنوی برای ادامه زندگی است، گفت: نماز انسان را به کرامات انسانی رسانده و بنای عظیم و رفیع دین است.

نماینده ولی فقیه استان در ادامه افزود: اگر ولایت به رهبری دینی نباشد در حالیکه همه روزها به نماز و روزه و سال‌ها به حج بپردازد در نزد خداوند ذره‌ای ثواب نخواهد داشت.

عابدینی با اشاره به نقش بازدارندگی نماز از پلیدی ها در جامعه خاطرنشان کرد: نماز آغاز آشنایی و دروازه ورود به قرآن و همه مکاتب انبیاء است.

وی با بیان اینکه نماز محراب مبارزه با نفس و شیطان است، تصریح کرد: نماز محراب جنگ‌های درونی و بیرونی با دشمن است و هرکس در این میدان حضور داشته باشد در نزد خداوند مقرب‌تر بوده و برای اقامه کنندگان نماز الگو به حساب می‌آید.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار