نمایشگاه «دُرِّ ماندگار» در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168202
تاریخ انتشار: ۱۸ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین:
شاخص : دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین گفت: نمایشگاه عفاف و حجاب با عنوان «دُرِّ ماندگار» از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۲ تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فاطمه محمدبیگی دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: حفظ حجاب قطعا از بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری می‌کند و باعث ایجاد امنیت و آرامش در خانواده خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری برنامه‌های متعدد در هفته عفاف و حجاب، افزود: از ۱۹ تا ۲۵ تیرماه همزمان با میلاد حضرت معصومه (س) و روز دختر این برنامه‌ها در استان قزوین اجرایی خواهد شد.

این مسوول بیان کرد: بر اساس پژوهش‌های انجام شده افرادی با پوشش‌های عفیفانه از عزت نفس و اعتماد به نفس بالاتری برخوردار بوده و دچار افسردگی نمی‌شوند و این افراد از سلامت روانی بیشتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان در ادامه گفت: از منظر طب داخلی افراد دارای پوشش کمتر به بیماری‌های از جمله قندخون، فشار خون و غیره دچار خواهند شد.

وی تاکید کرد: جوامعی که در آنها زندگی عفیفانه رعایت می‌شود جوامع پایداری بوده و تمدن محکم تری دارند.

محمدبیگی تصریح کرد: به لحاظ اقتصادی افرادی که در جامعه از مدگرایی تبعیت نمی‌کنند و از تولیدات داخلی خود استفاده می‌کنند در طوفان‌های سهمگین اقتصادی کم‌تر دچار تزلزل شده و تمدن مستحکم‌تری دارند.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان بیان کرد: اگر در شرایط کنونی از تولیدات داخلی کشوردر زمینه عفاف و حجاب حمایت نشود و تولیدات بومی رشد نداشته باشند قطعا در این جنگ اقتصادی شکست خواهیم خورد.

این مسوول با بیان اینکه نمایشگاه عفاف و حجاب با عنوان «دُرِّ ماندگار» از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۲ تیر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی قزوین برگزار خواهد شد، افزود: این نمایشگاه از ساعت ۱۶ الی ۲۲ پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.

وی عنوان کرد: در این نمایشگاه بسیج جامعه زنان، سازمان تبلیغات، علوم پزشکی، اداره کل ارشاد، موسسه فنی و حرفه ای آیلار، مجموعه گوهرشاد و چارقد، انجمن خانه طراحان مینودری، خانه بازی ویژه کودکان غرفه خواهند داشت.

محمدبیگی بیان کرد: ساختمان بنیاد عفاف و حجاب در آینده ای نزدیک با حمایت‌های شهرداری قزوین افتتاح خواهد شد؛ این ساختمان با هزینه ای بالغ بر ۴۰ میلیون تومان بازسازی شده است.

این مسوول تشریح کرد: ۲۰ تیرماه به نام عفاف و حجاب، مظهر وقار و آرامش خانواده نامگذاری شده است و حجاب برای حفاظت از کیان خانواده و دوری جامعه از آسیب‌های همچون طلاق و بزهکاری امری واجب شمرده شد.

دبیر بنیاد عفاف و حجاب استان در ادامه اضافه کرد: ۲۱ تیرماه که همزمان با روز ملی عفاف و حجاب است به نام اصالت ایرانی و حجاب و عفاف نامگذاری شده و همایش ملی “حریم خانواده” در این روز در استان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه۲۲تیرماه به نام روز عفاف و حجاب و جهاد کبیر نامگذاری شده است، افزود: در این روز ائمه جمعه استان قزوین در نمازجمعه در این مورد سخنرانی خواهند داشت.

این مسوول عنوان کرد: ۲۳ تیرماه روز عفاف و حجاب، تمدن اسلامی نامگذاری شده است که همزمان با روز تعامل و گفت وگوی سازنده در جهان است و راهی برای بیان پیام دین اسلام در رابطه با عفت، حیا و غیرت به تمام جهانیان است.

محمدبیگی گفت: همزمان با تولد حضرت معصومه(س) در روز ۲۴ تیرماه و روز دختر اجتماع بزرگ “حافظان خانواده” در تمامی شهرستان‌های قزوین برگزار خواهد شد.

این مسوول بیان کرد: انقلاب اسلامی بر حضور زنان در اجتماع با محوریت حفظ خانواده تاکید دارد اما غرب به دنبال نگاه جنسیتی به زنان و در پی آن بروز انواع آسیب‌های اجتماعی و اخلاقی است.

وی در پایان با بیان اینکه دوشنبه ۲۵ تیرماه روز امنیت اخلاقی و نشاط اجتماعی است، افزود: برای برقراری امنیت اجتماعی، روانی و اخلاقی رعایت عفاف و حجاب امری ضروری است.
انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار