نمایشگاه روز جهانی صنایع‌دستی پولی‌تر شد!/ وام به جای غرفه رایگان
کد خبر: 100606
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵
شاخص : بنابر تصمیم معاونت صنایع‌دستی امسال تنها ۵۰ غرفه از ۴۰۰ غرفه نمایشگاه روز جهانی صنایع‌دستی رایگان است و هنرمندان برای اجاره غرفه می‌توانند از وام ۵ میلیونی بهره‌مند شوند.

به گزارش شاخص نیوز، هر سال همزمان با ۲۰ خردادماه و روز جهانی صنایع دستی، نمایشگاهی در سالن نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شد و غرفه‌هایی به طور رایگان در اختیار هنرمندان رشته‌های مختلف قرار می‌گرفت.

امسال این نمایشگاه به دلیل همزمان شدن روز صنایع دستی با ماه مبارک رمضان از پنجم تا دهم خرداد ماه و در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار خواهد شد اما شایعات حاکی از آن داشت که این‌بار هیچ غرفه‌ای، رایگانی در اختیار هنرمندان قرار نمی‌گیرد.

پیرو انتشار این شنیده‌ها بهمن نامور مطلق معاون صنایع دستی توضیحانی پیرامون تصمیمات این معاونت برای برگزاری نمایشگاه صنایع دستی سال ۹۵ ارائه کرد.

نامور مطلق هرچند تأکید کرد «امسال هم شرایط چون سال پیش است و هیچ تغییری نکرده» اما گفت: ۵۰ غرفه به صورت رایگان در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد.

اعلام این تعداد غرفه رایگان برای نمایشگاه امسال در حالی که سال گذشته از مجموع ۴۰۰ غرفه نمایشگاه ۳۰۰ غرفه به صورت رایگان در اختیار هنرمندان قرار داشت، به نوعی می‌توان تأیید بخشی از شنیده‌ها درباره پولی شدن نمایشگاه امسال در قیاس با دوره‌های گذشته باشد.

البته بنا به توضیحات نامور مطلق تغییر عمده و محسوس دیگری هم در فرآیند واگذاری غرفه‌های پولی نمایشگاه امسال لحاظ شده که احتمالا با استقبال هنرمندان مواجه خواهد شد؛ بر این اساس امسال ۵ میلیون تومان وام با بهره چهاردرصد در اختیار هنرمندان قرار می‌گیرد تا بتوانند اجاره غرفه خود را بپردازند و در نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی شرکت کنند.

باید دید شرایط در نظر گرفته شده برای حضور هنرمندان صنایع دستی در نمایشگاه امسال، چقدر کیفیت برگزاری این رویداد را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

نمایشگاه روز جهانی صنایع دستی از پنجم تا دهم خرداد ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود و هنرمندان تا نیمه اردیبهشت زمان دارند برای شرکت در این نمایشگاه و بهره بردن از وام کم بهره آن ثبت نام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار